Turniej koszykówki. Końskie czwarte, wygrała ekipa z Kielc

Redakcja
Najlepiej rzucający turnieju Jakub Lewandowski z Terroru Kielce, na co dzień gracz drugoligowego UMKS Kielce. Fot. archiwum organizatora
W Końskich odbyła się dziewiąta edycja turnieju koszykówki Streetball 2013, przebiegająca pod hasłem "Końskie kocha basket". Patronat nad imprezą objął burmistrz miasta i gminy Końskie - Michał Cichocki.

W rozgrywkach udział wzięło dziesięć drużyn, z czego trzy w kategorii młodzieżowej, a siedem w kategorii open. Najlepszą drużyną juniorów został Młody Pekin. Natomiast w kategorii open zwyciężyła kielecka drużyna Terror. Końskie zajęły czwartą pozycję. MVP turnieju został Łukasz Fąfara Terroru, który na co dzień jest zawodnikiem drugoligowego UMKS Kielce. Najlepszym rzucającym wybrano innego gracza Terroru, także koszykarza UMKS Jakub Lewandowski.

Wyniki w kategorii młodzieżowej: JumboJety - Młody Pekin Końskie 4:22, Borzody - JumboJety 9:4, Młody Pekin - Borzody 13:11. Wyniki kategorii open: grupa A: Końskie - Stąporków 19:8, Skarżysko-Kamienna - Młody Pekin Końskie 38:4, Końskie - Skarżysko-Kamienna 19:22, Stąporków - Młody Pekin 15:18, Końskie - Młody Pekin 17:6, Skarżysko-Kamienna - Stąporków 31:2. Kolejność: 1. Skarżysko-Kamienna, 2. Końskie, 3. Młody Pekin, 4. Niekłań. Grupa B: Terror Kielce - Kielce II 24:17, Opoczno - Niekłań 17:8, Terror Kielce - Opoczno 24:2, Kielce II - Niekłań 26:5, Terror Kielce - Niekłań 34:8, Opoczno - Kielce II 16:22. Kolejność: 1. Terror Kielce, 2. Kielce II, 3. Opoczno, 4. Niekłań. Półfinały: Końskie - Terror Kielce 14:38, Skarżysko-Kamienna - Kielce 23:20. Mecz o trzecie miejsce: Kielce II - Końskie 15:11. Finał: Terror Kielce - Skarżysko-Kamienna 43:10.

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja