Turniej kwalifikacyjny do Młodzieżowych Mistrzostw Świata U21. Polacy pokonali Macedonię (wideo)

Rafał Soboń
Rafał Soboń
Wygrana Polski z Macedonią i Francji z Czechami w drugim dniu turnieju kwalifikacyjnego do Młodzieżowych Mistrzostw Świata w piłce ręcznej.

Sobotnie spotkania rozpoczęły się od konfrontacji Francuzów z Czechami. Ci pierwsi w piątek ograli biało-czerwonych. Tym razem także nie mieli najmniejszych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Już do przerwy wysoko prowadzili 15:6, by ostatecznie wygrać 34:16. Tym samym Francja zapewniła sobie już awans do Młodzieżowych Mistrzostw Świata które rozgrywane będą w Brazylii.

W drugim meczu Polska zmierzyła się z Macedonią. Polacy rozpoczęli lepiej skoncentrowani, niż w meczu z Francją, choć z obu stron nie brakowało błędów. Po siedmiu minutach gry, na tablicy widniał remis 1:1, a po dziesięciu, Polacy skromnie prowadzili 3:2. Po kolejnych dwóch rzutach karnych Jana Czuwary, biało-czerwoni prowadzili trzema trafieniami, ale roztrwonili przewagę i grając w osłabieniu, w 27 minucie remisowali po 9. Dwubramkowe prowadzenie na przerwę zapewnił Piotr Krępa, który dobił strzał w ostatniej sekundzie pierwszej połowy. W drugiej połowie rywale obniżyli swoją skuteczność i długimi fragmentami nie byli w stanie pokonać dobrze dysponowanego Adama Morawskiego. Polacy prowadzili już 18:11, a na pięć minut przed końcem - 22:13.

W niedzielę zakończenie turnieju kwalifikacyjnego. O godzinie 12 Francja zagra z Macedonią, zaś o godzinie 14 Polacy z Czechami.