Turniej Mistrzów Va Banque rusza w poniedziałek, 3 stycznia. Wystąpi pińczowianin Dariusz Fijałkowski

Michał Kolera
Dariusz Fijałkowski z Pińczowa.
Dariusz Fijałkowski z Pińczowa. archiwum programu
W poniedziałek, 3 stycznia rusza Turniej Mistrzów Va Banque, w którym zmierzy się elitarne grono zawodników, którzy od wznowienia emisji programu w styczniu 2020 roku wygrali w nim co najmniej pięć odcinków. Dariusz Fijałkowski z Pińczowa, któremu udało się to osiągnąć w lutym 2021, także wystąpi w specjalnej edycji programu.

- Serdecznie zapraszam wszystkich do oglądania. Nie mogę zdradzić, jaki będzie przebieg teleturnieju, ale emocji na pewno nie zabraknie - mówi Dariusz Fijałkowski.

- Tuż po Nowym Roku, 3 stycznia 2022 roku rusza Turniej Mistrzów Va Banque. Zawodnicy będą walczyć o nagrodę główną - 100 000 złotych. W turnieju, w systemie pucharowym, zmierzy się 18 mistrzów. Łącznie wyemitujemy 10 odcinków: sześć ćwierćfinałów, dwie gry półfinałowe i dwie finałowe - czytamy na oficjalnym fanpage programu.

Początek w poniedziałek, 3 stycznia. Pierwszy odcinek z udziałem Dariusza Fijałkowskiego powinien być wyemitowany w piątek, 7 stycznia o 18.20.

Pińczowianin został zaproszony do Turnieju Mistrzów po tym, jak na początku 2021 roku brawurowo rozprawił się z rywalami w pięciu kolejnych odcinkach. Wygrał 43 600 złotych. Zaprezentował przy tym ogromną wiedzę, ale i duży spryt. W pierwszym epizodzie rozpoczął od pokazu wiedzy na temat komentatorów sportowych. Dalsze pytania dotyczyły między innymi astronomii, przyrody, geografii, sztuki i innych dziedzin. Tego dnia pokonał zawodniczkę, która na swoim koncie miała już trzy wygrane teleturnieje. W drugim odcinku musiał mierzyć się z pytaniami dotyczącymi europejskiej kuchni. W tej dziedzinie, jak sam przyznawał, nie czuje się najlepiej, ale dzięki zręcznemu fortelowi wyszedł z rywalizacji zwycięsko. Trzeci odcinek wygrał pewnie, za to w czwartym jego triumf znów zawisł na włosku. I tym razem, niczym Jan Zagłoba, pan Darek uciekł się do fortelu, którym wymanewrował przeciwniczkę o... 10 złotych. W piątym odcinku miał problem tylko w rundzie finałowej. Wtedy z pomocą przyszło szczęście, bo odgadł po prostu nazwę kraju, z którego pochodzi egzotyczne drzewo palau - Brazylię.