Turniej piłki ręcznej Odlewnia Cup 2013. Wygrana KSZO z Rumunią, porażka Polaków z Białorusią

Rafał SOBOŃ
Rafał Soboń
We wtorek w hali przy ulicy Świętokrzyskiej w Ostrowcu rozpoczął się trzydniowy międzypaństwowy towarzyski turniej piłki ręcznej Odlewnia Cup 2013, w którym udział biorą reprezentacje juniorów młodszych Polski, Białorusi i Rumuni oraz II-ligowy zespół seniorów KSZO Odlewnia Ostrowiec.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpili zawodnicy Polski i Białorusi. Podopieczni trenera Jacka Okpisza szybko wyszli na prowadzenie, prowadząc po trzynastu minutach już pięcioma bramkami. Na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu biało-czerwonych 18:15, jednak druga odsłona meczu zdecydowanie należała do gości. Już po sześciu minutach Białorusini doprowadzili do remisu. Od 41 minuty prowadzili goście, którzy do końca meczu nie pozwolili na odrobienie strat, choć tych Polacy mieli sporo. - Po w miarę dobrej pierwszej połowie, w drugiej mój zespół zawiódł. Nie wykorzystywaliśmy gry w przewadze, którą ćwiczyliśmy na porannym treningu. Nie najlepiej wyglądały też statystyki bramkarzy. Dodatkowo nie chciałem ryzykować, bowiem przy interwencji wydaje się drobnego urazu doznał nasz golkiper Miłosz Parszewski, jednak nie chcieliśmy ryzykować, bo to jednak chodziło o kręgosłup i zdecydowaliśmy się na zmianę - mówił po meczu Jacek Okpisz.

Co nie udało się reprezentacji, uczynili piłkarze miejscowego drugoligowca. W potyczce z juniorami Rumunii zagrali wręcz koncertowo. Być może to Mazurek Dąbrowskiego podziałał tak mobilizująco, bowiem podopieczni trenera Zbigniewa Tłuczyńskiego prowadzili od pierwszej do ostatniej syreny meczu, a na osiem minut przed jego zakończeniem prowadzili 30:23.

W czwartek odbędą się kolejne dwa mecze turnieju. O godzinie 17 zmierzą się drużyny KSZO Odlewnia Ostrowiec i Białorusi, a o 19 na parkiet wybiegną Polacy i Rumuni. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Polska - Białoruś 29:33 (18:15)

Polska: Parszewski, Faluszny, Szot - Brukwicki 5, Orzechowski 3, Skwierawski 5, Netz 5, Mrozowicz 5, Gasin 4, Cichocki, Biernacki, Surmański, Skiba 2.

Białoruś: Ukhau, Litvinka - Vashkevich, Sasulin, Karalek 5, Kulak 5, Yermashevich 1, Sonchyk 2, Baklazhets, Padshyvalau 8, Yurynok 2, Kulesh, Karvatski 9, Pashkou 1.

KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. - Rumunia 32:29 (16:14)

KSZO: Szewczyk, Drabik, Piątkowski- Fortuna, Zdziech 8, Dziura, Cukierski 6, Kieloch 5, Kubisztal 1, Sitkowski 3, Rurarz 2, Radowiecki 7.

Rumunia: Marusca, Tas, Freiwald- Gal 4, Pop 1, Inisconi, Moldovan 3, Neamtu 6, Stefan 1, Simo, Olaru, Manescu 4, Heinbach 1, Thalmaier 3, Manescu 6.