Turniej Świętokrzyskie Junior Cup 2012 zakończony

/KAR/
Fragment finałowego spotkania w kategorii do 18 lat, pomiędzy drużynami Fuechse Berlin i Tatran Preszów. Fot. Kamil Markiewicz
W czwartek zostały rozegrane ostatnie spotkania turnieju piłki ręcznej Świętokrzyskie Junior Cup 2012, które decydowały o końcowej klasyfikacji.

W najstarszej kategorii wiekowej, do 18 lat zwyciężyła niemiecka drużyna Fuechse Berlin. W kategorii do 16 lat wygrał słowacki zespół Tatran Preszów, a w najmłodszej do 14 lat triumfował chorwacki HRK Izvidac I.
W meczu o trzecie miejsce w kategorii do 18 lat zagrały dwa nasze zespoły, Vive Targi Kielce i KSSPR Końskie. Górą okazała się kielecka drużyna, która wygrała 26:22. - Jesteśmy zadowoleni, że wszystko udało się organizacyjnie. Turniej był dużym wyzwaniem, dlatego chciałem podziękować wszystkim pracownikom, którzy byli zaangażowania w organizację tych zawodów. Sportowo turniej spełnił swoje zadania, bo mogliśmy zagrać z czołówką nie tylko polskich, ale również europejskich zespołów - mówił Radosław Wasiak, dyrektor sportowy Vive Targi Kielce.

Wyniki spotkań finałowych. Kategoria do 14 lat, o trzecie miejsce: Vive Targi Kielce II - Royal Wilanów 23:17 (12:8); finał: HRK Izvidac II - HRK Izvidac I 15:18 (8:11). Do 16 lat, o trzecie miejsce: HRK Izvidac - Zagłębie Lubin 25:16 (12:7); finał: Tatran Preszów - Nielba Wągrowiec 32:18 (15:4). Do 18 lat, o trzecie miejsce: Vive Targi Kielce - KSSPR Końskie 26:22 (15:9); finał: Fuechse Berlin - Tatran Preszów 28:21.