Turniej w Alicante. Zacięty mecz Hiszpanii i Serbii

/PK/
W drugim meczu rozgrywanego w hiszpańskim Alicante turnieju kwalifikacyjnego piłkarzy ręcznych do igrzysk olimpijskich w Londynie, Hiszpania pokonała Serbię 30:27 (11:10). W pierwszym spotkaniu dnia Polska pokonała Algierię 28:27 (11:13).

Stawką turnieju są dwa miejsca na tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie. Pojedynek gospodarzy i wicemistrzów Europy był bardzo zacięty, przez ponad 50 minut żadna z drużyn nie potrafiła wypracować bardziej znaczącej przewagi, niż dwubramkowa. Dopiero w końcówce spotkania Hiszpanie odskoczyli na cztery gole.

Grający w barwach Serbii obrotowy Vive Targi Kielce Rastko Stojković zagrał przez kilka ostatnich minut pierwszej połowy. Oddał jeden rzut, który obronił hiszpański bramkarz, Jose Hombrados.

W sobotę druga kolejka spotkań. O godzinie 17.30 Polska gra z Serbią, a o 20.15 Hiszpania zmierzy się z Algierią. Transmisje na n-sport HD.