Turnieje kwalifikacyjne do Igrzysk. Gole Bunticia i Musy, Cupić najskuteczniejszy

/PK/
Denis Buntić zdobył dwie, a Żeljko Musa jedną bramkę (obaj Vive Targi Kielce) dla reprezentacji Chorwacji w pierwszym meczu turnieju kwalifikacji olimpijskich piłkarzy ręcznych.

Chorwaci pokonali w Varażdinie Japonię 36:22, a najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy (7 goli) był w tym spotkaniu Ivan Cupić, prawoskrzydłowy, który przechodzi do Kielc w lipcu tego roku. Żadnej bramki dla Islandii nie zdobył natomiast przyszły konkurent Cupicia na prawym skrzydle, Thorir Olafsson.

Chorwaci bez większych problemów ograli Japończyków 36:22, choć do przerwy prowadzili tylko 16:14. Denis Buntić (32 minuty na boisku) nie miał wysokiej skuteczności (33 procent), ale zanotował cztery asysty, kilka razy obsługując podaniami Ivana Cupicia, który był najskuteczniejszym graczem chorwackiej drużyny (7/9) i grał przez pond 42 minuty. Żeljko Musa oddał jeden rzut, który był skuteczny, zagrał nieco ponad 27 minut.

Islandia wygrała z Chile 25:17. Thorir Olafsson z Vive Targi Kielce oddał dwa rzuty, oba były nieskuteczne, grał nieco ponad kwadrans.

Dziś Chorwacja gra z Chile, a Islandia z Japonią. W przypadku zwycięstw Chorwacja i Islandia zapewnią sobie start w tegorocznych igrzyskach olimpijskich w Londynie.

Wyniki.

Grupa II (Goeteborg):

Węgry - Macedonia 28:26, Szwecja - Brazylia 25:20.

Grupa III (Varażdin):

Islandia - Chile 25:17 (12:7)

Thorir Olafssson, 0 bramek/2 rzuty, skrzydło 0/2, 1 asysta, czas gry 16:44.

Chorwacja - Japonia 36:22 (16:14).

Chorwacja: Alilović (12), Losert (2) - Duvnjak 2, Lacković 3, Kopljar 1, Vori 3, Gojun 1, Horvat 6, Vuković 4, Batinović 1, Bicanić, Buntić 2, Valcić 1, Cupić 7 (1), Musa 1, Ninčević 4.

Denis Buntić, 2 bramki/6 rzutów, 6 m - 2/2, skrzydło - 0/1, 9 m - 0/3, 4 asysty, 1 blok, czas gry - 32:39.
Ivan Cupić, 7/9, 6 m - 1/2, skrzydło 3/4, karne - 1/1, kontratak - 2/2, 1 strata, czas gry - 42:04.
Żeljko Musa, 1/1, 6 m - 1/1, 1 strata, 1 kara, czas gry 27:05.