MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tydzień Ekonomisty w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach. Prezentacje, test i quiz dla uczniów. Zobaczcie zdjęcia

Iwona Widłak
Tydzień Ekonomisty to wydarzenie, które każdego roku organizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych dla uczniów tego kierunku oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych.
Tydzień Ekonomisty to wydarzenie, które każdego roku organizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych dla uczniów tego kierunku oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych. Łukasz Gądzik
Tradycyjnie wiosną Zespół Szkół Rolniczych w Cudzynowicach „świętował” Tydzień Ekonomisty.

To wydarzenie, które każdego roku organizują nauczyciele przedmiotów ekonomicznych dla uczniów tego kierunku oraz uczniów klas ósmych szkół podstawowych.

Najlepsze prezentacje i test wiedzy podczas Tygodnia Ekonomisty w Cudzynowicach

W minionym tygodniu, w ramach przedsięwzięcia, uczniowie technikum ekonomicznego przygotowali prezentacje multimedialne o tematyce związanej z lokalnym biznesem. Najlepiej oceniona i nagrodzona została praca Elizy Muchy i Aleksandry Kwiecień – uczennic klasy III TE.
Kolejnym elementem był Test Wiedzy Ekonomicznej dla uczniów klas I – IV technikum ekonomicznego. Konkurs z nagrodami wyłonił po jednym zwycięzcy z każdej klasy. Byli nimi: Aleksandra Dziula z klasy I, Zuzanna Milka z klasy II, Ilona Stalmach z klasy III i Julita Bałaga z klasy IV.

O kontach bankowych dla młodych i lokalnym rynku pracy na spotkanie w Cudzynowicach

W ramach akcji odbyło się także spotkanie z uczniami klas ósmych szkół podstawowych, którzy przyjechali wraz z opiekunami aby wziąć udział w spotkaniu z zaproszonym przedsiębiorcą, wykładzie na temat konta dla młodych oraz warsztatach na temat lokalnego rynku pracy.
Pani Dominika Gandera, która prowadzi gabinet kosmetyczny, opowiedziała gościom o własnych doświadczeniach związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.
Pani Anna Nawrot , przedstawicielka banku PKO i absolwentka Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach, przekazała uczestnikom spotkania informacje na temat rachunku bankowego dla młodzieży między 13 a 18 rokiem życia.
Pan Rafał Gabryś – przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy przybliżył specyfikę lokalnego rynku pracy.

Quiz dla uczniów szkół podstawowych w Zespole Szkół Rolniczych w Cudzynowicach

Zwieńczeniem spotkania był quiz dla uczniów szkół podstawowych, który wyłonił zwycięzców: pierwsze miejsce zdobyła Samorządowa Szkoła Podstawowa numer 1 z Kazimierzy Wielkiej, drugie miejsce – Szkoła Podstawowa z Topoli a trzecie – Samorządowa Szkoła Podstawowa z Kamieńczyc. Na wszystkich czekały nagrody, które wręczył dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych w Cudzynowicach pan Jacek Nowak. Nagrody z pierwsze miejsce ufundował Bank PKO.
Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zastrzeż PESEL - Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie