MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Tysiące ofert szkoleń i kursów w Wojewódzkim Urzędzie w Pracy w Kielcach. Są dofinansowania, rusza nabór

OPRAC.:
Anna Bilska
Anna Bilska
W Wojewódzkim Urzędzie w Pracy w Kielcach można liczyć na wiele atrakcyjnych kursów i szkoleń.
W Wojewódzkim Urzędzie w Pracy w Kielcach można liczyć na wiele atrakcyjnych kursów i szkoleń.
Tysiące ofert szkoleń i kursów zawodowych z unijnym dofinansowaniem sięgającym 8 500 złotych, możliwość swobodnego wyboru oferty odpowiadającej indywidualnym potrzebom i zainteresowaniom – to największe zalety aktualnej oferty Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. Projekty cieszą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego regionu.

Współczesny rynek pracy jest coraz bardziej wymagający. Nowoczesne technologie, metody i narzędzia pracy są obecne w każdej branży i zawodzie. To sprawia, że wielu z nas, niezależnie od rodzaju wykonywanej pracy, musi na bieżąco podnosić swoje kwalifikacje tak, by sprostać wymogom i utrzymać aktywność zawodową. Wojewódzki Urząd Pracy, wychodząc naprzeciw potrzebom rynku pracy, przygotował dwa projekty wspierające rozwój zawodowy pracodawców i mieszkańców regionu.

- Wsparcie dla mieszkańców regionu, którzy chcą podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, to kluczowe działania realizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w perspektywie 2021 – 2027 - mówi Aleksandra Marcinkowska, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Kielcach. - Do składania wniosków o dofinansowanie szkoleń czy kursów zawodowych zapraszamy wszystkich dorosłych mieszkańców naszego województwa, dla których realizujemy projekt pt. „Buduj swój rozwój - Baza Usług Rozwojowych”. Oddzielny projekt, pt. „Pracownik kapitałem firmy – postaw na jego rozwój z bazą Usług Rozwojowych” dedykujemy pracodawcom, niezależnie od branży i rodzaju pomiotu”.

Nabory dotyczące obu projektów ogłaszane są cyklicznie przez Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach. Można je śledzić na stronie urzędu, w zakładce Baza Usług Rozwojowych.

Najbliższy nabór dedykowany osobom indywidualnym z terenu województwa świętokrzyskiego rozpocznie się już w poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. W projekcie mogą uczestniczyć wszyscy pełnoletni mieszkańcy województwa, w tym m.in. osoby pracujące, bezrobotne, uczniowie i studenci. Wniosek, wraz z niezbędnymi załącznikami można pobrać ze strony internetowej WUP.

Drugi projekt przeznaczony jest dla pracodawców i ich pracowników.

Dofinansowanie do 8 500 złotych na osobę

Profesjonalne szkolenia czy kursy zawodowe to dziś często kosztowne usługi edukacyjne. Ich ceny sięgają często kilku, a nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, zwłaszcza, jeśli chodzi o certyfikowane oferty, realizowane przez renomowane podmioty. Unijne dofinansowanie, w ramach projektów realizowanych przez Wojewódzki Urząd Pracy, to znaczące ułatwienie w dostępie do edukacji ustawicznej, zwłaszcza dla osób bezrobotnych lub osiągających niski dochód.

Maksymalna kwota wsparcia na jedna osobę to 8.500 zł, a dofinansowanie, w przypadku osób indywidualnych, może sięgać nawet 90% kosztów usługi rozwojowej wybranej przez uczestnika – mówi dyrektor Aleksandra Marcinkowska. Co istotne – realizacja usług rozwojowych dla osób indywidualnych odbywa się na zasadzie dofinansowania „z góry”, co oznacza, że uczestnik projektu nie musi angażować własnych środków finansowych, czekając na późniejszą refundację poniesionych wydatków. Wymagany jest jedynie wkład własny, wynoszący od 10 do 15% kosztów usługi.

Limit, w kwocie 8 500 złotych na jedną osobę, przysługuje na cały okres realizacji projektu, tj. do roku 2026. Może zostać wykorzystany jednorazowo, bądź rozłożony na kilka usług rozwojowych - nie przekraczając maksymalnej kwoty dofinansowania.

Jak podkreśla dyrektor Marcinkowska. Przed wyborem konkretnej usługi szkoleniowej warto zweryfikować jej jakość i cenę. Należy również zwrócić uwagę na to, czy w rzeczywistości wybrane szkolenie czy kurs będą zgodne z naszymi potrzebami. Na rynku dostępnych jest kilka tysięcy tego typu usług, często mimo zbliżonego, a nawet takiego samego programu, znacznie różniących się cenowo. Przed złożeniem wniosku warto zapoznać się bliżej z dotychczasową działalnością usługodawcy.

Swobodny wybór kierunku kształcenia

W projektach realizowanych przez WUP, zarówno dla osób indywidualnych, jak i pracodawców, uczestnicy mogą korzystać z dowolnie wybranej oferty, dostępnej w bazie Usług Rozwojowych (BUR). Jest to ogólnopolska, powszechnie dostępna platforma, na której znajduje się już blisko 15 tysięcy ofert, posegregowanych m.in. według branż i regionów. Co istotne – jakość usług rozwojowych w Bazie certyfikuje Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Wybór spośród ofert dostępnych w BUR ofert jest nieograniczony – można korzystać z dofinansowania do usług rozwojowych oferowanych przez dostawców z dowolnych regionów.

Pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy udzielają również niezbędnych konsultacji i wskazówek, pomocnych w przygotowaniu wniosku. Zainteresowanie projektami jest bardzo duże – od początku roku WUP podpisał umowy, dzięki którym dofinansowanie otrzymało ponad 800 osób indywidualnych oraz ponad 1 000 pracodawców i ich pracowników. Kolejne nabory będą ogłaszane cyklicznie, do roku 2026.

Kontakt z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Kielcach: tel: 41 36-41-620, 41 36-41-634, 41 36-41-660 do 663 e-mail: [email protected]

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie