Uczeń przeciwko nauczycielowi. KSSPR Końskie gra z SPR Tarnów

Kamil MARKIEWICZ [email protected]
W sobotę Michał Przybylski, trener KSSPR Końskie poprowadzi zespół przeciwko swojemu byłemu szkoleniowcowi Ryszardowi Skutnikowi, który prowadzi drużynę z Tarnowa. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu osiemnastej kolejki pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSSPR Końskie pokonał we własnej hali przedostatnią drużynę w ligowej tabeli Anilanę PŁ UŁ Łódź 31:25. W sobotę konecki zespół zmierzy się na wyjeździe z SPR Tarnów. Na ławce trenerskiej naszych rywali zasiądzie były szkoleniowiec trenera KSSPR Michała Przybylskiego, Ryszard Skutnik.

Sobotnie zwycięstwo z niżej notowanym rywalem nie przyszło naszym szczypiornistom z łatwością. W 26 minucie meczu goście prowadzili 15:11. KSSPR schodził na przerwę przegrywając 14:16. W drugiej połowie konecczanie zagrali dużo lepiej, szczególnie w obronie. Szybko odrobili oni straty i wyszli na prowadzenie. - Przespaliśmy pierwszą połowę. Zagraliśmy zbyt pasywnie w obronie, dając przeciwnikowi swobodnie grać w ataku. Jest to zespół, który co prawda jest przedostatni w tabeli, ale grają w nim młodzi chłopcy, którym jeśli da się rozegrać w ataku, to są groźni dla każdego przeciwnika. Brak doświadczenia zespołu z Łodzi tłumaczy to, że mogą oni mieć okres słabszej gry, jak w drugiej połowie sobotniego spotkania. Po przerwie zagraliśmy bardziej agresywnie w obronie, co dało trochę wytchnienia naszemu bramkarzowi. Poprawiliśmy także grę w ataku - mówił Michał Przybylski, szkoleniowiec KSSPR Końskie.

KSSPR GRA W TARNOWIE

W sobotę 22 lutego, o godzinie 18.30, w meczu dziewiętnastej kolejki, KSSPR Końskie zagra na wyjeździe z jedenastym zespołem pierwszej ligi SPR Tarnów. - Nasi sobotni przeciwnicy, to zespół swojego boiska, który po zmianie trenera prezentuje się bardzo dobrze. SPR gra gorzej na wyjazdach, ale oczywiście sobotni mecz rozegramy w Tarnowie, więc podchodzimy z dużym respektem do rywala - dodaje trener koneckich szczypiornistów.

Drużyna z Tarnowa we własnej hali gra bardzo dobrze. W ośmiu spotkaniach rozegranych przed własną publicznością SPR wygrał sześć, z czego trzy ostatnie mecze z rzędu z AZS Przemyśl 41:29, ŚKPR Świdnica 42:26 i AZS UMCS Lublin 38:24. Zajmująca miejsce tuż nad strefą spadkową drużyna gospodarzy na pewno nie podda się łatwo w pojedynku z naszym zespołem. Przypominamy, że jesienią KSSPR pokonał u siebie SPR 37:30.

SZKOLENIOWIEC DOBRZE ZNANY

Sobotni mecz będzie wyjątkowy dla trenera KSSPR - Michała Przybylskiego, ponieważ od grudnia szkoleniowcem zespołu z Tarnowa jest Ryszard Skutnik, który prowadził Stal Mielec, gdy grał on w mieleckim zespole.

W tym tygodniu na uraz ręki narzekał skrzydłowy naszej drużyny Przemysław Matyjasik. Powinien być od do dyspozycji na mecz w Tarnowie. Poza tym wszyscy zawodnicy zespołu z Końskich są gotowi do gry. Spotkanie KSSPR z SPR transmitowane będzie na żywo na portalu www.tvw.net.pl.