Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczeń z Bolechowic wygrał konkurs piosenki angielskiej. W nagrodę zaśpiewa przed Golec uOrkiestrą

Dorota KLUSEK [email protected]
Michał Milcarz w towarzystwie Tomasza Gruszczyńskiego – dyrektora Szkoły Podstawowej w Bolechowicach oraz swojej nauczycielki muzyki, Magdaleny Misztal. Michał otrzymał dyplom, radiomagnetofon oraz zaproszenie do wystąpienia na scenie przed koncertem zespołu Golec uOrkiestra.
Michał Milcarz w towarzystwie Tomasza Gruszczyńskiego – dyrektora Szkoły Podstawowej w Bolechowicach oraz swojej nauczycielki muzyki, Magdaleny Misztal. Michał otrzymał dyplom, radiomagnetofon oraz zaproszenie do wystąpienia na scenie przed koncertem zespołu Golec uOrkiestra. Łukasz Zarzycki
Michał Milcarz ze Szkoły Podstawowej w Bolechowicach wygrał III Małopolski Konkurs Piosenki Angielskiej w Miechowie. Pokonał 53 wokalistów. Oczarował jurorów swoim wokalem, interpretacją piosenki i językiem angielskim. Zdobył pierwszą nagrodę, wygrał radiomagnetofon oraz możliwość występu przed zespołem Golec uOrkiestra.

- Zaśpiewałem piosenkę "White Dove" zespołu Scorpions. Tę piosenkę wybrała dla mnie moja pani od muzyki, ponieważ do mnie pasowała - wyjaśnia Michał Milcarz.

NIE TYLKO WOKAL

- To nie jest szybka piosenka. Jej tempo pozwala na skupieniu się na wymowie angielskich słów. A ta poprawność była punktowana przez jurorów - dodaje Magdalena Misztal, nauczycielka muzyki w Szkole Podstawowej w Bolechowicach.

Michał stanął w wokalne szranki z 53 uczestnikami z województw małopolskiego i świętokrzyskiego.
- Pod względem wokalnym ten konkurs był na bardzo wysokim poziomie. Natomiast dużym problemem dla dzieci okazał się język angielski - dodaje Tomasz Gruszczyński, dyrektor Szkoły Podstawowej w Bolechowicach, który zaaranżował piosenkę Michałowi.

WYCHODZI NA SCENĘ I JEST SOBĄ

Do III Małopolskiego Konkursu Piosenki Angielskiej w Miechowie Michał przygotowywał się przez dwa miesiące pod okiem nauczycielki muzyki oraz nauczycielki języka angielskiego - Sylwii Skrzyniarz. Zarówno śpiewu, jak i języka angielskiego zaczął się uczyć, kiedy był w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Dziś jest uczniem klasy czwartej. Często swoim występem uświetnia różne szkolne wydarzenia. To doświadczenie sceniczne jest bardzo ważne, biorąc pod uwagę jedną z nagród, jaką wygrał w Miechowie.
- Otrzymałem możliwość wystąpienia przed zespołem Golec uOrkiestra, 15 czerwca, podczas Dni Miechowa, na tamtejszym stadionie - zdradza Michał.

To oznacza, że zaśpiewa przed kilkutysięczną publicznością. Ta myśl jednak go nie przeraża. - Nigdy nie występowałem przed taką widownią, ale nie denerwuje się - skromnie przyznaje.
- Z Michałem jest tak, że zanim zacznie występować, widać, że walczy ze stresem. Potem wychodzi na scenę i jest sobą, a kiedy schodzi znów dopada go stres. Ma zupełnie inaczej niż większość artystów - żartuje dyrektor Gruszczyński.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie