Uczennice z Czajkowa najlepsze w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce

/akr/
Paulina Floras w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce zajęła I miejsce w biegu na 60 metrów i w skoku w dal archiwum prywatne
Pięć złotych medali na mistrzostwach województwa świętokrzyskiego wywalczyły dziewczęta z Zespołu Szkół w Czajkowie.
archiwum prywatne

(fot. archiwum prywatne )

Uczennice z Zespołu Szkół w Czajkowie okazały się najlepsze w mistrzostwach województwa świętokrzyskiego w lekkiej atletyce, które odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Sandomierzu. Na sześć możliwych złotych medali, aż pięć należało do nich.

5 X PIERWSZE MIEJSCE

Paulina Floras zajęła dwa razy pierwsze miejsce: w biegu na 60 metrów i w skoku w dal. W skoku wzwyż zaś najlepsza okazała się Magdalena Cebula. Podwójną zdobywczynią złotego medalu w biegu na 300 metrów i rzucie piłeczką palantową została Katarzyna Śledź.

Ponad to dziewczęta zostały zwyciężczyniami "Czwartków lekkoatletycznych", które odbywały się na stadionie MOSiR w Kielcach. Dało im to możliwość udziału w Finale Krajowym w Łodzi w dniach 23 - 25 czerwca. Katarzyna Śledź uzyskała VII miejsce w rzucie piłeczką, Paulina Floras w skoku w dal uzyskała V wynik a Magdalena Cebula XVIII wynik w skoku wzwyż. Wyniki te są bardzo dobrymi wynikami gdyż uzyskane rezultaty to ścisła czołówka krajowa.

Trenerem dziewcząt jest nauczyciel wychowania fizycznego z Zespołu Szkół w Czajkowie Krzysztof Czerwiec.