Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie kieleckiego "Plastyka" na sandomierskim Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. Co robili na Rynku w Sandomierzu? [ZDJĘCIA]

Klaudia Tajs
W ramach warsztatów na sandomierskim Rynku powstają blejtramy, na których  mieszkańcy i turyści, będą mogli opisać swoje skojarzenia i myśli, które towarzyszą im w życiu codziennym. Myśli pod hasłem "Co mnie uszczęśliwia".
W ramach warsztatów na sandomierskim Rynku powstają blejtramy, na których mieszkańcy i turyści, będą mogli opisać swoje skojarzenia i myśli, które towarzyszą im w życiu codziennym. Myśli pod hasłem "Co mnie uszczęśliwia". K. Tajs
- Jesteśmy z kieleckiego Plastyka i robimy tutaj w Sandomierzu projekt, który ma zachęcić odwiedzających do dzielenia się tym, co ich uszczęśliwia - powiedziała Marta Lasota z Liceum Plastycznego w Kielcach. Plastyk kielecki od trzech lat aktywnie uczestniczy w Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych. W niedzielę, 27 czerwca młodzi artyści będą zachęcali na Rynku przechodniów, by ci napisali na płótnach co ich cieszy.

- Malowanie blejtramów i nasz pobyt na Rynku w Sandomierzu to jakby kolejny etap zwieńczający pracę całoroczną, ponieważ w ramach projektu Gidli Szkół NieZwykłych, każda szkoła zaproszona do projektu musiała zaprezentować swoją szkołę i środowisko, najlepiej na kanwie wybranego filmu, jakiegoś dzieła artystycznego - powiedziała Marta Kwaśniewska Łakomiec, pedagog i wychowawca internatu przy Liceum Plastycznym w Kielcach. - Nasza szkoła taką kanwą uczyniła film "Mój Wincent".
W ramach warsztatów na sandomierskim Rynku powstają blejtramy, na których mieszkańcy i turyści, będą mogli opisać swoje skojarzenia i myśli, które towarzyszą im w życiu codziennym. Myśli pod hasłem "Co mnie uszczęśliwia".

Uczniowie kieleckiego plastyka wraz z opiekunami zamieszkali w Bursie Szkolnej. Uczniowie przyznają, że udział w Festiwalu to dla nich ogromna radość, ponieważ mogą się dzielić z innymi, tym co robią na co dzień w szkole, lub podczas warsztatów. - Tutaj mamy kontakt z dużą liczbą ludzi, bo zwykle jesteśmy zamknięci w szkole - powiedziała jedna z uczennic. - Nie ważne, że już są wakacje. Do plastyka pochodzą ludzie z powołania, dlatego dzielimy się z innymi.

Młodzież w niedzielę będzie zachęcała przechodniów przez cały dzień na sandomierskim Rynku, by ci podpisywali się na blejtramach. - Poprosimy, aby pisali co ich cieszy w życiu, co ich napędza do działania - dodała Marta Lasota, uczennica. - Mam nadzieję, że będą to bardzo ciekawe wpisy o szczęśliwości.

Gildia Szkół NieZwykłych to projekt zrzeszający szkoły, klasy, kluby filmowe i medioznawcze wokół Festiwalu Filmów-Spotkań NieZwykłych i jego misji – działań w przestrzeni edukacji, kreowania i inspirowania młodzieży.
Celem jest cykliczna, powtarzana każdego roku akcja i wybór przez młodzież Aktora NieZwykłego w konkursie „Kamień Optymizmu” i wręczenie tej niebanalnej statuetki autorstwa Cezarego Łutowicza na specjalnej ceremonii.
W pilotażowej edycji projektu wzięło udział sześć wspaniałych szkół średnich z Poznania, Łodzi, Konina, Kielc, Tarnowa i Sandomierza. Mimo nauki zdalnej i związanych z tym ograniczeń uczniowie zrealizowali swoje filmowe wizytówki i przeprowadzili pierwszy w historii imprezy ogólnopolski plebiscyt na Aktora NieZwykłego Gildii.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie