Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Uczniowie opatowskiego „Bartosza” będą korzystać z laboratoriów Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. Umowa o współpracy podpisana

Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie podpisano umowę o współpracy z  Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu
W Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie podpisano umowę o współpracy z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu Tomasz Staniek Facebook
W poniedziałek, 4 września podczas inauguracji roku szkolnego 2023/2024 w Liceum Ogólnokształcącym imienia Bartosza Głowackiego w Opatowie podpisano umowę o współpracy z Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu. Młodzież będzie mogła uczestniczyć w zajęciach praktycznych.

Uczniowie opatowskiego „Bartosza” będą korzystać z laboratoriów Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego. Umowę o współpracy podpisano podczas rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024. Starosta opatowski Tomasz Staniek mówi, że na tym rozwiązaniu skorzystają przede wszystkim młodzi ludzie, którzy uczęszczają do liceum.

- Cieszę się, bo młodzież będzie mogła korzystać z laboratoriów pod okiem naukowców i pracowników, zwłaszcza te kierunki biologiczno – chemiczne. Uczniowie dzięki temu, będą mogli rozszerzać wiedzę, zwłaszcza pod względem nauk ścisłych

– powiedział starosta.

Powiat opatowski jest także partnerem w projekcie „Dziś uczeń, jutro student”.
- Jest on realizowany w ramach funduszy europejskich z Urzędu Marszałkowskiego razem z Politechniką Świętokrzyską i Uniwersytetem Jana Kochanowskiego. Nasi uczniowie będą mieli zajęcia z profesorami tych uczelni. To projekt, który ma na celu, po pierwsze rozpoznanie lepsze przez uczniów swoich zainteresowań i przyszłych kierunków kształcenia ale także zatrzymanie tej młodzieży w naszym regionie. Według badań naukowych to tylko 20 procent młodzieży, która z naszego regionu idzie na studia do dużych miast, wraca. Chcemy aby młodzież studiowała na naszych lokalnych uczelniach – dodał starosta.

Dyrektor Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu Krzysztof Ołownia podkreśla, że instytucja chce wpisać się w podstawę programową tak, by pokazać to, co najbardziej interesujące w codziennej pracy centrum.

- Związane jest to z profilem naszej głównej działalności, która dotyczy szeroko rozumianej diagnostyki medycznej, to co ma miejsce w codziennej pracy naszej kadry. Mamy nadzieję, że zainteresowanie tymi przedmiotami spowoduje w przyszłości to, że wybiorą w przyszłości kierunki kształcenia związane z szeroko rozumianą medycyną.

Zajęcia będą miały charakter hybrydowy czyli część zajęć będzie odbywać się w szkole a część w Centrum w Podzamczu, gdzie do dyspozycji uczniów będzie profesjonalny sprzęt.

Małgorzata Szczepańska dyrektor opatowskiego liceum podkreśla, że ten rok jest wyjątkowy między innymi ze względu na sposób oceniania uczniów.
- W tym roku będziemy pracować nad procesem oceniania. Będziemy powoli odchodzić od ocen cyfrowych w wprowadzać, w większości zastępować to informacją zwrotną dla ucznia. Już jest kilku nauczycieli, którzy będą pracować bez ocen cyfrowych. Będą to troszkę inne metody pracy. Bardzo się z tego cieszę, wiem, że nauczyciele się obawiają takich dużych zmian – powiedziała pani dyrektor.

W tej chwili nauczyciele opracowują zasady nowej metody oceny.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie