Uczniowie ostrowieckich szkół uczą się za pomocą laptopów....

  Uczniowie ostrowieckich szkół uczą się za pomocą laptopów. Do placówek trafiło kilkaset sztuk multimedialnego sprzętu [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie ostrowieckich szkół uczą się za pomocą laptopów. Do placówek trafiło kilkaset sztuk multimedialnego sprzętu [ZDJĘCIA]
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anna Śledzińska

  Uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych, uczą się matematyki, języków obcych, chemii i fizyki za pomocą laptopów. Multimedialny sprzęt trafił do nich w ramach projektu „Nowoczesna szkoła”.
  Kilkaset laptopów, tablice i projektory multimedialne oraz inne urządzenia trafiły do ośmiu ostrowieckich szkół, w ramach kolejnego etapu projektu „Nowoczesna szkoła”. Jako jedni z pierwszych sprzęt przetestowali na lekcji matematyki, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1.

  - Cieszymy się z tych laptopów, bo na pewno pomogą nam w nauce - mówi Iga Okoń, uczennica klasy VIII a. - Żyjemy w świecie multimediów, więc opanowanie tych programów nie będzie dla nas problem. Lekcje na pewno będą ciekawsze.

  Projekt „Nowoczesna Szkoła” jest realizowany w Ostrowcu od ubiegłego roku. Kosztuje łącznie ponad 5 milionów złotych, jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tym pieniądzom modernizowane są szatnie i klasy, budowane nowoczesne boiska i kupowany sprzęt.

  - Etap, który dziś finalizujemy, rozpoczął się modernizacją szatni w szkole podstawowej numer 3, następnie wybudowaliśmy platformę dla osób niepełnosprawnych oraz nowoczesne boisko przy szkole numer 14 - mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. - Właśnie zakupiliśmy dokładnie 476 laptopów dla uczniów, 27 laptopów dla nauczycieli oraz kilkadziesiąt tablic, projektorów multimedialnych i innych urządzeń, które trafiły do wszystkich szkół podstawowych.

  Nauczyciele już szkolą się, jak obsługiwać programy komputerowe, jak pracować na nich z uczniami. Możliwości, dzięki połączeniu z internetem są wręcz nieograniczone.

  - Oprócz matematyki, ciekawe będą na pewno lekcje języków obcych, przyrody, chemii, biologii - uważa Dorota Sitarska, nauczycielka matematyki, która jako jedna z pierwszych przeprowadziła lekcję z wykorzystaniem laptopów. - Oprócz komputerów, korzystamy także z multimedialnego podręcznika, dlatego tablica jest nam bardzo potrzebna. Cieszę się, że moi uczniowie mają możliwość sięgania po te wszystkie nowoczesne technologie, chociaż nie zapominamy o tradycyjnych podręcznikach, bo one też się przydają. Na pewno uczniom podoba się praca z multimediami. Są w nich świetnie obeznani.

  Z komputerów korzystać mogą uczniowie klas od czwartej do ósmej, a nawet młodsi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do „jedynki”, jak informuje dyrektor Jadwiga Dadia, trafiło 78 laptopów dla uczniów oraz 4 dla nauczycieli.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss i Mister Studniówki 2019| Zgłoś się!

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]