Uczniowie ostrowieckich szkół uczą się za pomocą laptopów....

  Uczniowie ostrowieckich szkół uczą się za pomocą laptopów. Do placówek trafiło kilkaset sztuk multimedialnego sprzętu [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Anna Śledzińska

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Uczniowie ostrowieckich szkół uczą się za pomocą laptopów. Do placówek trafiło kilkaset sztuk multimedialnego sprzętu [ZDJĘCIA]
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Anna Śledzińska

  Uczniowie ostrowieckich szkół podstawowych, uczą się matematyki, języków obcych, chemii i fizyki za pomocą laptopów. Multimedialny sprzęt trafił do nich w ramach projektu „Nowoczesna szkoła”.
  Kilkaset laptopów, tablice i projektory multimedialne oraz inne urządzenia trafiły do ośmiu ostrowieckich szkół, w ramach kolejnego etapu projektu „Nowoczesna szkoła”. Jako jedni z pierwszych sprzęt przetestowali na lekcji matematyki, uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1.

  - Cieszymy się z tych laptopów, bo na pewno pomogą nam w nauce - mówi Iga Okoń, uczennica klasy VIII a. - Żyjemy w świecie multimediów, więc opanowanie tych programów nie będzie dla nas problem. Lekcje na pewno będą ciekawsze.

  Projekt „Nowoczesna Szkoła” jest realizowany w Ostrowcu od ubiegłego roku. Kosztuje łącznie ponad 5 milionów złotych, jest dofinansowany z Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki tym pieniądzom modernizowane są szatnie i klasy, budowane nowoczesne boiska i kupowany sprzęt.

  - Etap, który dziś finalizujemy, rozpoczął się modernizacją szatni w szkole podstawowej numer 3, następnie wybudowaliśmy platformę dla osób niepełnosprawnych oraz nowoczesne boisko przy szkole numer 14 - mówi Jarosław Górczyński, prezydent Ostrowca. - Właśnie zakupiliśmy dokładnie 476 laptopów dla uczniów, 27 laptopów dla nauczycieli oraz kilkadziesiąt tablic, projektorów multimedialnych i innych urządzeń, które trafiły do wszystkich szkół podstawowych.

  Nauczyciele już szkolą się, jak obsługiwać programy komputerowe, jak pracować na nich z uczniami. Możliwości, dzięki połączeniu z internetem są wręcz nieograniczone.

  - Oprócz matematyki, ciekawe będą na pewno lekcje języków obcych, przyrody, chemii, biologii - uważa Dorota Sitarska, nauczycielka matematyki, która jako jedna z pierwszych przeprowadziła lekcję z wykorzystaniem laptopów. - Oprócz komputerów, korzystamy także z multimedialnego podręcznika, dlatego tablica jest nam bardzo potrzebna. Cieszę się, że moi uczniowie mają możliwość sięgania po te wszystkie nowoczesne technologie, chociaż nie zapominamy o tradycyjnych podręcznikach, bo one też się przydają. Na pewno uczniom podoba się praca z multimediami. Są w nich świetnie obeznani.

  Z komputerów korzystać mogą uczniowie klas od czwartej do ósmej, a nawet młodsi, jeśli zajdzie taka potrzeba. Do „jedynki”, jak informuje dyrektor Jadwiga Dadia, trafiło 78 laptopów dla uczniów oraz 4 dla nauczycieli.

  Zobacz galerię


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Indzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz

  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. Przemoc w rodzinie

  Źródło:vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Świętokrzyskim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Polecamy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  Zmień się na Zdrowie. Metamorfozy

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  KIELECKA MAPA INWESTYCJI

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce

  AKTUALNIE W KIELCACH - Miesięcznik Urzędu Miasta Kielce