Uczniowie z powiatu włoszczowskiego walczyli w biegach przełajowych

(KAR)
Reprezentacja chłopców z Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy, brała udział w finałach wojewódzkich sztafetowych biegów przełajowych. archiwum prywatne
W podkieleckich Nowinach, odbyły się finały wojewódzkie sztafetowych biegów przełajowych. Organizatorem zawodów był Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy.

W zawodach wzięli udział zawodnicy szkół z naszego powiatu. Najwyższe miejsce zajęli zawodnicy z Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy. Na dystansie 10x1000 metrów uplasowali się oni na czwartej pozycji. Włoszczowska szkoła rywalizowała w składzie: Miłosz Grzesiński, Kacper Krzysztofik, Maciej Dąbrowski, Karol Waligórski, Norbert Mosiejowski, Dominik Korgul, Łukasz Domaradzki, Wiktor Malinowski, Andrzej Zając, Eryk Saltarski, Artur Krawczyk, Kacper Jamróz, Jakub Luzar, Bartosz Gierbuszewski. Trenerem grupy jest Dariusz Dąbrowski.

Pozostałym zespołom z powiatu włoszczowskiego nie poszło tak dobrze. Wśród chłopców ze szkół podstawowych, którzy rywalizowali na dystansie 10x1000 metrów, dziesiąte miejsce zajął zespół z włoszczowskiej „jedynki”, a jedenaste z włoszczowskiej „dwójki”. Wśród gimnazjalistek, które walczyły na dystansie 10x800 metrów, trzynaste miejsce zajął zespół z Gimnazjum numer 1 z Włoszczowy. Natomiast wśród szkół ponadgimnazjalnych dziewczęta oraz chłopcy z I Liceum Ogólnokształcącego z Włoszczowy uplasowały się na trzynastych miejscach. Dziewczęta walczyły na dystansie 10x800 metrów, a chłopcy na 10x1500 metrów.