Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach zakończyli naukę pływania i treningi sztuki walki - taekwondo

OPRAC.:
Sandra Krakowiak
Sandra Krakowiak
W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbyło się uroczyste podsumowanie  programów „Umiem Pływać” oraz „Szkolny Klub Sportowy” – edycja 2023.
W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbyło się uroczyste podsumowanie programów „Umiem Pływać” oraz „Szkolny Klub Sportowy” – edycja 2023. Publiczna Szkoła Podstawowa w Iwaniskach
W piątek, 1 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach odbyło się uroczyste podsumowanie programów „Umiem Pływać” oraz „Szkolny Klub Sportowy” – edycja 2023.

Uczniowie z Iwanisk potrafią pływać i bronić się

W Publicznej Szkole Podstawowej w Iwaniskach uczniowie podsumowali projekt „Umiem Pływać” oraz „Szkolny Klub Sportowy” – edycja 2023.

- Celem programu była promocja zdrowego i aktywnego stylu życia wśród młodzieży szkolnej. Uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach w ramach programu uczestniczyli w zajęciach Taekwondo Olimpijskiego – informuje Paulina Kita.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, wzięło w nich udział 21 uczniów z klas I -VIII.

- Warto wspomnieć, że miejsce zajęć taekwondo oraz bezpłatny transport dzieci na basen zapewnił burmistrz Iwanisk, Marek Staniek. Pomocy w organizacji zajęć udzieliła dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Iwaniskach Anna Michalska-Kapsiak oraz wicedyrektor Jolanta Andzel. Opiekę nad uczniami sprawowali wychowawcy klas Sylwia Bienięnda i Alina Malinowska, a zajęcia taekwondo prowadził instruktor Grzegorz Starba. Programy dofinansowane były z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki

– dodaje nauczycielka.

Lekcje pływania odbywały się pod okiem instruktorów na krytej pływalni w Baćkowicach. Wzięło w nich udział 38 trzecioklasistów. Dzieci z radością uczestniczyły w zajęciach i chętnie zdobywały nowe umiejętności. Zadowoleni byli uczniowie, powody do satysfakcji mieli też rodzice.

- Program rozwijał sprawność fizyczną uczestników i ich uzdolnienia sportowe. Zajęcia rozbudziły potrzebę uczestnictwa dzieci w tej formie aktywności ruchowej. Wspólne wyjazdy zintegrowały zespoły klasowe. Ćwiczenia i zabawy w wodzie dały okazję do ruchowego i emocjonalnego „wyżycia się” oraz dostarczyły radości i satysfakcji. Dały możliwość aktywnego spędzania czasu wolnego przez dzieci i były dla uczestników doskonałym początkiem do dalszej kontynuacji przygody z pływaniem. Na zakończenie programu uczniowie zdawali egzamin praktyczny, który był końcowym elementem zajęć umożliwiającym dokonanie oceny osiągniętych efektów. Zaliczyli cztery sprawdziany: na Rybkę, Fokę, Nurka i Delfinka – zaznacza Paulina Kita.

Uczestnicy otrzymali certyfikaty podstawowej nauki pływania oraz zdobycia początkowych umiejętności w sztuce walki taekwondo, które wręczył burmistrz Marek Staniek.

- Zależy nam, aby nasi uczniowie umieli pływać i wiedzieli jak zachować się nad wodą, a także obronić się w razie potrzeby. Za tym idzie ich bezpieczeństwo. Dlatego też od kilku już lat bardzo chętnie włączamy się i wspieramy akcję powszechnej nauki pływania – powiedział burmistrz.

od 7 lat
Wideo

iPolitycznie - Przemysław Czarnek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie