Udane Mistrzostwa Polski dla Soma Gym Kielce w Nowej Soli. Dominik Kaleta i Robert Soboń ze złotymi medalami. Walczyło ponad 400 zawodników

Bartosz Wartałowicz
Dominik Kaleta i Robert Soboń- zawodnicy Soma-Gym Kielce ze złotymi medalami Mistrzostw Polski Kickboxingu w Nowej Soli. Impreza odbywała się w dniach 14-16 kwietnia. W turnieju uczestniczyło ponad 400 zawodników.

Sukcesy zawodników Soma-Gym Kielce na Mistrzostwach Polski Kickboxingu. Złoto Kalety i Sobonia

W dniach 14-16 kwietnia 2023 w Nowej Soli odbyły się Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule low kick. W zawodach uczestniczyło ponad 400 zawodników ze 102 klubów. Dwaj zawodnicy Soma-Gym Kielce - Dominik Kaleta 81 kg i Robert Soboń 67 kg byli bezkonkurencyjni w Mistrzostwach Polski Low Kick Seniorów**Polskiego Związku Kick Boxingu. Warto dodać, że Dominik Kaleta** został wybrany najlepszym zawodnikiem w kategorii: Senior.

Oprócz występów uznanych już zawodników, świetny debiut zanotowała 15-letnia Roksana Kubicka 56 kg. Juniorka zdobyła srebrny medal, w półfinale znokautowała swoją przeciwniczkę, ale w finale musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej rywalki.
Milena Kobiec przegrała pierwszą walkę, a Marcin Szczukiewicz pewnie i zdecydowanie wygrał pierwszą walkę, ale odnowiła mu się kontuzja kciuka, której nabawił się w marcu i musiał zrezygnować z dalszej rywalizacji.