Udane starty judoków Żaka Kielce

SAW
Na podium Dominika Kotlarska i Wiktor Mazurczak
Na podium Dominika Kotlarska i Wiktor Mazurczak archiwum
Judocy Żaka Kielce startowali w zawodach w Suchym Le-sie koło Poznania, gdzie odbył się Puchar Polski Juniorów i Ju-niorek.

Był to ostatni sprawdzian przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży. W turnieju wystartowało siedmiu judoków Żaka - Dominika Kotlarska (+ 70kg), Zuzanna Klimkiewicz (52kg), Wik-tor Mazurczak (+90kg), Olaf Kowalski (73kg), Hubert Sołkiewicz (66kg), Krzysztof Klimkiewicz (55kg) i Bartłomiej Wiewióra (66kg).

Brązowe medale w swoich kategoriach wagowych zdobyli Wiktor Mazurczak i Dominika Kotlarska. Mazurczak w bardzo dobrze obsadzonej kategorii wagowej stoczył cztery pojedynki w tym trzy wygrał i jeden przegrał. Podobnie Kotlarska.

Dobrze zaprezentował się też Bartłomiej Wiewióra, który startował, który w najlepiej obsadzonej wadze 63 zawodników zajął punktowane siódme miejsce (stoczył sześć walk, z czego wygrał cztery).

Pozostali zawodnicy odpadli z turnieju w eliminacjach.