Udane starty judoków Żaka w Gdyni i Krakowie

(SAW)
Wiktor Mazuraczak (z lewej) i Bartłomiej Wiewióra dobrze wypadli w Gdyni.
Wiktor Mazuraczak (z lewej) i Bartłomiej Wiewióra dobrze wypadli w Gdyni. archiwum Żaka
Po raz kolejny dobrze spisali się judocy Żaka Kielce. Startowali na zawodach w Gdyni i w Krakowie.

W Gdyni odbył się 15. International Judo Baltic Cup juniorów i juniorek młodszych. W imprezie wystartowało trzech reprezentantów Żaka - Dominika Kotlarska (waga 70kg), Bartłomiej Wiewióra (66kg) i Wiktor Mazurczak (+90kg).

Najlepiej spisał się Wiktor Mazurczak, który przegrał jedynie walkę półfinałową z zawodnikiem WKS Śląska Wrocław Kordyalikiem Wojciechem. Pojedynek o trzecie miejsce (w dogrywce przez rzut) Wiktor wygrał z Jędrzejewskim Danielem z Gwardii Koszalin

Niewiele brakło do brązowego medalu Bartkowi Wiewiówrze, który tak samo jak Wiktor uległ w półfinale Makowskiemu Sebastianowi z UKS „Olimpia-Judo” Elbląg, późniejszemu zwycięzcy wagi 66kg. W walce o brązowy medal Bartek uległ Aleksandrowi Plombonowi z TS Judo Gryf Słupsk i ostatecznie zajął 5 miejsce.

Dominika Kotlarska odpadła w rundzie eliminacyjnej.

Sport Echo Dnia

W Krakowie odbył się natomiast Międzynarodowy Puchar Polski Finałowe Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy Młodzików. W zawodach tych uczestniczyło dwóch zawodników Żaka - Krzysztof Klimkiewicz w wadze 50 kg oraz Bartłomiej Mojeścik (55 k). Brązowy medal wywalczył Klimkiewicz, który uległ jedynie w walce eliminacyjnej zawodnikowi z Gwardii Bielsko Biała Krystianowi Szymonikowi, (zwycięzca wagę 55 kg). Mojeścik przegrał pierwszą walkę eliminacyjną i odpadł z dalszej rywalizacji.