Udane starty zawodników kieleckiej Copacabany

Kamil Markiewicz
Zawodnicy klubu Copacabana Kielce zanotowali udane starty na zawodach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych, w których uczestniczyli udział w ostatnim czasie.

Wzięli oni udział w turnieju Octopus Cup. W sumie repre-zentanci kieleckiego klubu wywalczyli osiem medali, w różnych kategoriach.

Złote krążki wywalczyli: Asia Suchorabska - 53,5 kilograma (białe pasy), Ireneusz Dachowski złoto - 88,3 kg (białe pasy), Krzysztof Suchorabski - 76 kg (czarne pasy), srebrne medale wywalczyli: Justyna Plutka - 58,5 kg (białe pasy) oraz Marcin Tobera - 76 kg (masters elita). Tobera, czyli popularny „Gonzo” sięgnął także po brąz (czarne pasy). Poza nim brązowe krążki wywalczyli: Cezary Dzięcioł - 64 kg (purpurowe pasy) i Szymon Grabka - 82 kg (purpurowe pasy).

Krzysztof Suchorabski i Marcin Tobera, którzy są zarówno zawodnikami, jak i trenerami w kieleckim klubie wzięli udział w zawodach międzynarodowej federacji brazylijskiego jiu-jitsu IB-JJF (International Brazilian Jiu-Jitsu Federation), które odbyły się w Londynie. Pierwszy z nich startował w dwóch kategoriach. W czarnych pasach wywalczył złoto, w wadze 76 kilogramów, natomiast w również kategorii NO-GI (bez kimon) uplasował się na drugiej pozycji. Tobera sięgnął po brąz w kategorii czarne pasy - 76 kg master.

Krzysztof Suchorabski zdobył srebro w kategorii czarne pasy - 76, natomiast Marcin Tobera brąz w kategorii czarne pa-sy - 76 (master).

To nie koniec ostatnich dokonań reprezentantów Copa-cabany. Suchorabski wziął także udział w elitarnym turnieju fe-deracji UAEJJF we Frankfurcie nad Menem. Wywalczył „złoto” w najmocniejszej kategorii - czarne pasy - 76 kg.

Zawodnicy z klubu z Kielc wystartowali także w mistrzo-stwach Polski BJJ 2017, które odbyły się w Poznaniu. W sumie kielczanie wywalczyli siedem medali.

Złoty krążki zdobyli Marcin Tobera - 76kg (czarne pasy master) oraz Krzysztof Sucho-rabski - 76 kg (czarne pasy ad-ult). Srebrny medal wywalczyła Joanna Suchorabska - 53,5 kg (białe pasy kobiety).

Natomiast brązowe krążki wywalczyli: Justyna Plutka - 58,5 kg (białe pasy kobiety), Sebastian Barczycki - 64 kg (białe pasy), Cezary Dzięcioł - 64 kg (purpurowe pasy), Szymon Grabka - 82,3 kg (purpurowe pasy).

Przed kielecką filią Copacabana Team w tym roku jeszcze kilka imprez na arenie lokalnej oraz międzynarodowej.