Udane walki zapaśników Znicza Chęciny

Dorota Kulaga
Zapaśniczki Znicza Chęciny rywalizowały w Piotrkowie Trybunalskim.
Zapaśniczki Znicza Chęciny rywalizowały w Piotrkowie Trybunalskim. Archiwum klubu
Kolejne starty mają za sobą zapaśnicy Znicza Chęciny. Tym razem rywalizowali na Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych oraz Grand Prix Łodzi.

W Piotrkowie Trybunalskim w Mistrzostwach Zrzeszenia LZS rywalizowały zapaśniczki. W grupie kadetek trzecie miejsce zajęła Weronika Skóra w kategorii wagowej 60 kilogramów.

W tej samej grupie wiekowej startowały Gabriela Walas i Klaudia Król. Walas została wycofana z powodu kontuzji, a Król walczyła mimo problemów z kolanem, ale nie udało jej się zdobyć medalu w kategorii 65 kilogramów. W grupie juniorek trzecie miejsce zajęła Weronika Karyś w kategorii wagowej 69 kilogramów.

W Krotoszynie w Mistrzostwach Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych walczyli zapaśnicy. W grupie kadetów w kategorii wagowej 85 kilogramów piąte miejsce zajął Kamil Kurek, w 76 kilogramów piąty był Paweł Prokop, a w 46 kilogramów drugie miejsce zajął Bartłomiej Krzemiński.

Zapaśnicy Znicza rywalizowali także w Grand Prix Łodzi. Karolina Krzysztofek była trzecia w kategorii do 45 kilogramów, w kategorii powyżej +55kg Natalia Przeździk zajęła trzecie miejsce, a siódma była Zuzanna Gibalska.

W kategorii 55 kilogramów Karolina Mikołajczyk była piąta, Kewin Rączka był piąty w kategorii 58 kilogramów.

(Źródło:dzienniklodzki.pl)