Udany 26. Świętokrzyski Turniej Judo w Kowali (zdjęcia)

oprac. /mko/
W ostatnią niedzielę w Kowali odbył się 26 Świętokrzyski Turniej Judo. Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy „Fukutenjun”.

Uczestniczyło w nim 60 judoków z następujących klubów: Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fukutenjun” z Kowali, UMKS „Ostrowia” z Ostrowca Świętokrzyskiego i UKMS „Żak” z Kielc.

Z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Fukutenjun” startowało 18 judoków, z których większość zdobyła miejsca medalowe.

Dzieci startowały w 17 kategoriach wagowych w podziale na roczniki urodzenia. Na zawody przybyło wielu rodziców i sympatyków judo emocjonująco kibicujących walczącym zawodnikom.

Koszty realizacji turnieju w znacznej części pokryte zostały z projektu „Judo – mój ulubiony sposób na nudę” - dotowany przez gminę Sitkówka–Nowiny.

Na zakończenie zawodów wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy. W związku z tym, że turniej odbywał się w Szkole Podstawowej imienia generała brygady Antoniego Hedy "Szarego" w Kowali. Każde dziecko poczęstowane zostało zdrowym polskim jabłkiem pochodzącym z gospodarstwa sadowniczego „Krzysztof”.