Udany debiut SMS Kielce. Pierwsze 3 punkty

W meczu grupy A drugiej ligi piłkarzy ręcznych, SMS ZPRP Kielce wygrała z Krakowiakiem Szkołą Gortata Kraków.

SMS ZPRP Kielce – Krakowiak Szkoła Gortata Kraków 31:29 (17:16)
SMS ZPRP: Nowak, Trojanowski – Orłowski 1, Gołda 2 (1), Walczyk, Schabowski 1, Czekaj 2, Czarnecki 3, Brzeziński 1, Krawczyk 10 (3), Bienenda 1, Leśniak 5 (2), Pawłowski 3, Winiarczuk, Antoniak 1, Czaja 1
Udany debiut drużyny prowadzonej przez Rafała Bernackiego i Mariusza Jurasika. – Wyniki są dla nas sprawą drugorzędną, bo chłopcy mają się przede wszystkim uczyć grać, ale od pierwszego meczu wpajamy im, że trzeba wygrywać, co się da – mówił po meczu ten drugi.

W konfrontacji bardzo młodego (zawodnicy SMS to uczniowie pierwszej klasy liceum) z młodym zespołem początkowo dominowali kielczanie. W 12 minucie wygrywali oni 8:4. Dobrze w ich bramce spisywał się Gracjan Nowak, a jego obrony pozwalały jego kolegom kontrować. SMS słabiej rozegrała końcówkę pierwszej połowy, w 26 minucie wygrywała 15:12, a gdyby Nowak nie obronił karnego po czasie gry, pierwsza połowa zakończyłaby się remisem.

Tuż po przerwie krakowianie doprowadzili do remisu, a potem sami wyszli na minimalne prowadzenie. Naszej drużynie "trzymał" wynik skuteczny Gabriel Krawczyk. Kieleccy rezerwowi, którzy pojawili się na boisku w drugiej połowie, po kilku minutach się rozgrzali i w 47 minucie SMS wygrywała 24:22. Krakowiak jeszcze kilka razy doprowadzał do remisu, a ostatni kontakt miał w 59 minucie (29:28). Gole Michała Czarneckiego i Jakuba Brzezińskiego dały gospodarzom pierwsze w rozgrywkach trzy punkty i spowodowały eksplozję radości młodych zawodników.