Udany Mityng Lekkoatletyczny w Staszowie

(akr)
Blisko 120 uczniów wzięło udział w kolejnej edycji Mityngu Lekkoatletycznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu gminy Staszów. Była wspaniała rywalizacja sportowa, wiele emocji, dobre wyniki oraz medale i puchary, które najlepszym wręczała Ewa Kondek zastępca burmistrza Staszowa. Organizatorem zawodów było Miejsko – Gminne Zrzeszenie LZS.

Szósta edycja Mityngu Lekkoatletycznego rozpoczęła się o godzinie 9 we wtorek, 29 września zbiórką uczestników na boiskach sportowych przy Zespole Szkół numer 2 w Staszowie. Celem imprezy była popularyzacja lekkoatletyki wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie najbardziej uzdolnionej młodzieży.

W walce o najlepsze wyniki uczestniczyli uczniowie: Publicznej Szkoły Podstawowej numer 1 i Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 w Staszowie, Publicznej Szkoły Podstawowej w Kurozwękach i Mostkach oraz Gimnazjum numer 1 i numer 2 w Staszowie.

W mityngu wzięło udział prawie 120 zawodników. Uczniowie rywalizowali w skoku w dal, w biegu na 60 metrów, w biegu na 100 metrów, w rzucie piłeczką palantową oraz w pchnięciu kulą.

W toku rywalizacji młodzi zawodnicy pokazali, że mają znakomite predyspozycje do osiągania dobrych wyników na arenie województwa i kraju. Nie zabrakło emocji, walki o każdy metr i dobrych wyników.

W klasyfikacji drużynowej w kategorii Szkół Podstawowych I miejsce zajęła Publiczna Szkoła Podstawowa numer 2 z dorobkiem 73 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Publiczna Szkoła Podstawowa z Kurozwęk zdobywając 24 punkty. Natomiast Publiczna Szkoła Podstawowa z Mostek uzyskała łącznie 22 punkty i stanęła na trzecim miejscu podium. W klasyfikacji drużynowej szkół gimnazjalnych bezkonkurencyjne okazało się Gimnazjum numer 2, które zgromadziło na swoim koncie 72 punkty. Miejsce drugie zajęło Gimnazjum numer 1 z wynikiem 54 punktów.

Najlepsi otrzymali gratulacje, medale i puchary z rąk zastępcy burmistrza Ewy Kondek i Jana Gromniaka, dyrektora Zespołu Szkół numer 2 w Staszowie.

Zawody zorganizowane zostały przez Radę Miejsko – Gminną LZS, Urząd Miasta i Gminy w Staszowie oraz LZS „Sigma”. Koordynatorem zawodów była Agnieszka Wawrzkiewicz.