Udany początek roku Przemka Sułkowskiego

/waf/
W Niemczech Przemysław Sułkowski wygrał dwie walki i zdobył srebrny medal.
W Niemczech Przemysław Sułkowski wygrał dwie walki i zdobył srebrny medal. archiwum
Medal ostrowieckiego kick boksera na zawodach w Niemczech.

Drugie miejsce zajął ostrowczanin Przemysław Sułkowski w międzynarodowych zawodach w kick boxingu o puchar Brandenburgii EBERPOKAL 2013.

W niemieckiej miejscowości Eberswalde odbyły się międzynarodowe zawody w kick boxingu formuły pointfighting i light contact, w których uczestniczył 19-letni Przemysław Sułkowski, zawodnik Ostrowieckiego Klubu Sportów Walki. - W kategorii wagowej Przemka było 7 zawodników- mówi ojciec zawodnika Jarosław Sułkowski, który uczestniczył w turnieju jako członek międzynarodowej obsady sędziowskiej.- Chcąc dojść do finału musiał stoczyć dwie walki.

W pierwszej trafił na zawodnika z Niemiec Willy Seelischa, z którym w drugiej rundzie przewagą na punkty wygrał 12:2. W następnej napotkał Dominika Kotowskiego z KSW Police, z którym po walce w pełnym wymiarze czasowym wygrał 13:8.

W walce finałowej rywalem ostrowczanina był doświadczony fighter niemiecki Sascha Graske z Lipska, uczestnik wielu zawodów Pucharu Świata i Europy. - Walka toczyła się na bardzo wysokim poziomie i w bardzo szybkim tempie- opowiada Jarosław Sułkowski. - Non stop obaj zawodnicy toczyli bój punkt za punkt. W końcówce walki przeciwnik Przemka uzyskał przewagę 4 punktów, których Przemkowi już do końca walki nie dało się odrobić. Walkę finałową Przemek przegrał 17:21, zdobywając srebrny medal w swojej kategorii wagowej.

Obaj ostrowczanie wrócili z zawodów bardzo zadowoleni i bogatsi o kolejne doświadczenia związane ze sztuką walki jaką jest kick boxing.