Udany rewanż KSZO w Pucharze Polski

(dor)
Piłkarze KSZO 1929 Ostrowiec w środowym spotkaniu 1/4 Pucharu Polski pewnie wygrali z Granatem Skarżysko 4:1. Mirosław Rolak
W środę rozegrane zostały mecze 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski na własnym stadionie zmierzył się z innym trzecioligowcem - Granatem Skarżysko-Kamienna. Wygrał pewnie 4:1 (3:0). Gole dla ekipy prowadzonej przez Rafała Lasockiego strzelili Michał Kosowski, Karol Barański, Damian Nogaj i po przerwie Kamil Stawiarski.

Wyższość gospodarzy w tym pojedynku nie podlegała dyskusji. Już do przerwy losy tego pojedynku zostały rozstrzygnięte, a tym samym awans do kolejnej rundy Pucharu Polski na szczeblu Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej.

-Gospodarze wygrali zasłużenie. Trzeba im pogratulować tego zwycięstwa - przyznał Ireneusz Pietrzykowski, szkoleniowiec Granatu Skarżysko.
Ostrowieckiej ekipie udał się więc rewanż za niedawny pojedynek w trzeciej lidze. 22 marca KSZO 1929 przegrał po dramatycznym meczu w Skarżysku 1:2, tracąc bramki w 88 i 90 minucie, obydwie z rzutów karnych. W środowym pojedynku Pucharu Polski nie było wątpliwości, kto w tym dniu jest lepiej dysponowany.