Udany rewanż okręgówki (zdjęcia)

Kamil MARKIEWICZ
W sobotnim meczu rozgrywanym w Pińczowie Reprezentacja Klasy Okręgowej pokonała Reprezentację Czwartej Ligi 4:2. Był to rewanż z rok poprzedni, w którym czwartoligowcy zwyciężyli 2:1.

Reprezentacja Czwartej Ligi - Reprezentacja Klasy Okręgowej 2:4 (2:4), Przemysław Rzepa 7 - Alit Ożarów, Łukasz Drdzeń 15 - Alit Ożarów - Piotr Rajca 12, 25, 40 - Piast Stopnica, Mariusz Boguszewski 30 - Zdrój Busko-Zdrój.

Czwarta liga: Adrian Zyguła - TS 1946 Nida Pińczów (46 Damian Pałaszewski - Sparta Kazimierza Wielka) - Piotr Obierak - Czarni Połaniec, Łukasz Drdzeń - Alit Ożarów (46 Damian Żebrowski - Unia Sędziszów), Maciej Witek - Czarni Połaniec, Ernest Supierz - Lubrzanka Kajetanów (70 Łukasz Kupiszewski - Sparta Kazimierza Wielka) - Dominik Szymkiewicz - GKS Nowiny (46 Jakub Stachura - Orlęta Kielce), Krzysztof Baczewski - Pogoń Staszów (46 Karol Skrzypek - Spartakus Daleszyce), Bartłomiej Wijas - Sokół Rykoszyn (46 Stępień), Łukasz Biały - TS 1946 Nida Pińczów (70 Mariusz Wijas - Sokół Rykoszyn) - Przemysław Rzepa - Wisła Sandomierz (46 Mateusz Kubicki - Partyzant Radoszyce), Adrian Gębalski - Czarni Połaniec.

Klasa okręgowa: Paweł Rybiński - Zenit Chmielnik (46 Grzegorz Sinkiewicz - Skała Tumlin) - Bartłomiej Młynarczyk - Moravia Morawica (46 Piotr Radwański - Zenit Chmielnik), Michał Krzemiński - Zdrój Busko-Zdrój (46 Norbert Kabat - Piast Stopnica), Norbert Kula - Zdrój Busko-Zdrój (46 Kamil Fortuna - Piast Stopnica), Karol Dudzik - Wicher Miedziana Góra (46 Mateusz Łukasiewicz - Wicher Miedziana Góra) - Arkadiusz Strójwąs - Moravia Morawica (46 Artur Polakowski - Skała Tumlin), Mariusz Boguszewski - Zdrój Busko-Zdrój, Rafał Nowiński - Skała Tumlin, Michał Sobczyk - Wicher Miedziana Góra (46 Mateusz Chabros - Astra Piekoszów) - Wiesław Francuz - Zdrój Busko-Zdrój, Piotr Rajca - Piast Stopnica (46 Arkadiusz Rogala - Zenit Chmielnik).

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli czwartoligowcy. W 7. minucie Paweł Rybiński interweniując wybił piłkę przed siebie, przejął ją Przemysław Rzepa, który strzałem z bliskiej odległości umieścił futbolówkę w bramce. W 12. minucie po podaniu Wiesława Francuza wyrównać zdołał Piotr Rajca. W 15. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Ernesta Supierza, gola głową strzelił Łukasz Drdzeń. W 25. minucie Piotr Rajca po raz drugi w tym spotkaniu doprowadził do remisu, pokonując strzałem z 15 metrów Adriana Zygułę. W 30. minucie po raz pierwszy na prowadzenie wyszła w tym spotkaniu okręgówka. Gola z rzutu wolnego strzelił Mariusz Boguszewski. Wynik meczu ustalił Piotr Rajca, który po raz trzeci pokonał w tym spotkaniu Adriana Zygułę. Po przerwie mimo ambicji z obu stron i wielu podbramkowych sytuacji bramki już nie padły.

- Była to bardzo fajna zabawa. Dobrze, że coś takiego, jak ten mecz zostało zorganizowane, bo dzięki temu zawodnicy z różnych drużyn mogli się poznać. Widać było, że gracze z okręgówki podeszli bardzo ambitnie to tego spotkania. Chcieli się pokazać z jak najlepszej strony i im się to udało. Rozegrali fajne spotkanie. Niektórzy z tych zawodników z powodzeniem dawaliby sobie radę w czwartej lidze - mówi Sławomir Grzesik, szkoleniowiec Reprezentacji Klasy Okręgowej, na co dzień trener Zdroju Busko-Zdrój.

- Początek meczu przebiegał pod naszą kontrolą, jednak z czasem po błędach w defensywie zaczęliśmy tracić bramki. Prowadzenie do przerwy okręgówki, jak najbardziej zasłużone. W drugiej połowie oba zespoły miały okazję na zdobycie bramki, ale żadnemu się to nie udało. Wynik jest pozytywnym zaskoczeniem. Widać było większe zaangażowanie u zawodników z klasy okręgowej - mówi Paweł Wijas, szkoleniowiec Reprezentacji Czwartej Ligi, na co dzień trener Sokoła Rykoszyn.