Udany start rezerw Granatu Skarżysko-Kamienna w B-klasie. KS Kamienna Wola pokonany

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
W inauguracyjnym meczu sezonu 2019/20 grupy I B-klasy Granat II Skarżysko-Kamienna pokonał u siebie 3:0 KS Kamienna Wola.

Po latach przerwy skarżyski Granat reaktywował rezerwy. W drużynie, która rozpoczęła rozgrywki w I grupie świętokrzyskiej B-klasy dominują młodzi zawodnicy, którzy wcześniej grali w drużynach juniorskich. Kilku z nich ma już za sobą występy w pierwszym zespole.

Inauguracyjny mecz nie rozpoczął się dla skarżyszczan najlepiej. Gospodarze nie wykorzystali m.in. karnego. Z biegiem czasu skarżyscy piłkarze grali jednak coraz lepiej, zdobywając coraz większą przewagę nad rywalem, a efektem były trzy bramki w drugiej połowie.

Wygrana rezerw była więc pocieszeniem dla kibiców Granatu po tym, jak pierwszy zespół doznał klęski w meczu z Wierną Małogoszcz.
Warto dodać, że mecz obserwowało ok. 150 osób, a więc mniej więcej tyle, ile przychodzi na stadion Granatu oglądać pierwszy zespół.

– Nasi chłopcy wyszli grać przeciwko starym rutyniarzom. Chcieli wygrać, ale proste błędy to z początku uniemożliwiały. Z meczu na mecz będzie coraz lepiej – powiedział trener Seweryn Dejworek.

Po pierwszej kolejce Granat II jest na drugim miejscu w tabeli.

W drugiej kolejce rezerwy Granatu znów zagrają u siebie. Rywalem będzie Futsal Nowiny, który w pierwszej kolejce uległ aż 0:10 zespołowi ze Smykowa. KS Smyków jest liderem tabeli.

Mecz z Futsalem odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 16.00 na stadionie Ruchu. Wstęp na mecze jest wolny.

Granat II Skarżysko-Kamienna – KS Kamienna Wola 3:0 (0:0)

Bramki: Dawid Bilski 66, Mateusz Stopiński 78, 84.

Granat II: Sieczka B. – Kupis, Miernik (75. Macińśki), Bilski, Łubek, Angelo, Gładyś (35. Ungier), Walkiewicz (46. Stefański), Świercz, Kiliszek, Stopiński (88. Klepner)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani