Udany start siatkarek Dany Skarżysko w rywalizacji o trzecie miejsce w województwie świętokrzyskim

Paweł Wełpa
Oba zespoły spotkały się dwukrotnie w sezonie zasadniczym. Oba mecze wygrały skarżyszczanki Paweł Wełpa
Siatkarki III-ligowej Dany Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna od wygranej rozpoczęły batalię o trzecie miejsce w lidze. Po przegranej w półfinale rozgrywek z Piątką Sandomierz skarżyszczanki przystąpiły do rywalizacji o trzecie miejsce lidze z AZS UJK Kielce.

Podopieczne Jarosława Mosiołka pokonały zespół akademiczek dwukrotnie w sezonie zasadniczym. W czwartkowym meczu wygrana przyszła jednak trudniej niż w poprzednich dwóch potyczkach w tym sezonie i zakończyła się dopiero po tie-breaku. – To był dla nas ciężki mecz, pomimo że pierwszy set rozpoczęliśmy od dużej przewagi. Ważne, że na koniec to nasz zespół cieszył się ze zwycięstwa 3:2 . W każdym z setów obejmowaliśmy prowadzenie i mieliśmy kilka punktów przewagi, ale mimo tego w dwóch setach nie udało nam się dowieźć tej przewagi do końca i traciliśmy punkty seriami. Nasze przyjęcie było dziś poniżej naszych możliwości, ale takie mecze też się zdarzają. O ile w ataku i w obronie poszczególnych akcji radziliśmy sobie dobrze, o tyle bezpośrednie punkty tracone w odbiorze miały wpływ na nasze granie – skomentował spotkanie trener.

Najlepszą siatkarką meczu uznano Agnieszkę Wieczorek z Dany.

Stan rywalizacji wynosi 1:0 dla Dany, a następny mecz zostanie rozegrany w najbliższy wtorek w Kielcach.

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko-Kamienna – AZS UJK Kielce 3:2 (25:20 , 21:25 , 25:20 ,19:25, 15:8)

Dana: Wilczyńska, Wieczorek, Kalwat, Łękawska, Bogusiewicz, Nikiel, Jedlińska