Udany start siatkarek ze Skarżyska Kościelnego w nowym sezonie III ligi. Dana Gameb UKS Relaks pokonała Spartę Zagnańsk

Paweł Wełpa
Siatkarki ze Skarżyska Kościelnego udanie zainaugurowały nowy sezon III ligi świętokrzyskiej archiwum klubu
Druga kolejka nowego sezonu świętokrzyskiej III ligi siatkówki kobiet była dla Dany Gameb UKS Relaks pierwszą. W rozegranym we własnej hali meczu pokonały one Spartę Zagnańsk 3:1.

W pierwszej kolejce zawodniczki ze Skarżyska Kościelnego pauzowały. W drugiej podjęły u sibie drużynę Sparty Zagnańsk. Mecz nie zaczął się dobrze dla gospodyń. Pierwszy set wyraźnie przegrały. Zmiana ustawienia i częste rotacje składu w drugiej partii pozwoliły wygrać go po zaciętej walce 26:24.

Wygrana w drugim secie podbudował siatkarki z Kościelnego i trzeci wygrały dość łatwo, bo do 17. Podobnie wyglądał czwarty set, w którym gospodynie miały przez jego większość bezpieczną przewagę i dopiero w końcówce pozwoliły rywalkom nieco zmniejszyć różnicę punktową.

Zdaniem trenera Jarosława Mosiołka, jego zespół potrzebuje jeszcze czasu na to, aby dopracować grę. – Po pierwszym meczu nie możemy zbytnio narzekać, bo praktycznie po raz pierwszy zagraliśmy w tym składzie osobowym i każda zawodniczka przyczyniła się do zwycięstwa. Start rozpoczynamy od wygranej i czekamy na kolejne możliwości grania jak największej ilości spotkań, które będą budowały pewność zespołu. Nie wszystko jeszcze funkcjonuje, ale na to potrzeba czasu i ogrania, którego nam jeszcze brakuje – skomentował występ swoich podopiecznych.

Dana Gameb UKS Relaks Skarżysko Kościelne – LKS Sparta Zagnańsk 3:1 (14:25, 26:24, 25:17, 25:22)

Dana Gameb UKS Relaks: Weronika Wilczyńska, Dominika Łękawska, Paulina Staniszewska, Klaudia Zielińska, Dominika Świercz, Kamila Jedlińska, Magda Nikiel, Sylwia Kalwat, Agnieszka Wieczorek, Katarzyna Bogusiewicz.