Udany start Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo w Puławach

Redakcja
Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego na zawodach w Puławach z trenerami Wiolettą Walerowicz i Sebastianem Kostkowskim. fot. archiwum
Dziesięć medali wywalczyli zawodnicy Świętokrzyskiego Klubu Taekwondo w Ostrowcu na Otwartych Mistrzostwach Puław.

W zawodach wzięło udział ponad 80 zawodników, w tym 10 reprezentowało Świętokrzyski Klub Taekwondo. Wszyscy zawodnicy z Ostrowca przywieźli z Puław medale.

Weronika Ziębakowska zdeklasowała swoje rywalki w kategorii juniorek młodszych do 55 kilogramów. Pokazała swą miażdżącą przewagę i znakomite wyszkolenie. Zarówno w półfinale jak i w finale miała zdecydowaną, kilkunastopunktową przewagę.

Szymon Gajos toczył w kategorii juniorów młodszych do 45 kilogramów bardzo wyrównane pojedynki. Prawie przez cały czas swoich walk utrzymywał tylko jednopunktową przewagę, jednak w finałowej walce po bardzo wyrównanym pojedynku, ostatecznie znokautował swego rywala z Międzyrzeca Podlaskiego.

Sandra Iwan zwyciężyła w kategorii młodziczek do 47 kilogramów. - Zrobiła nam wszystkim wielką niespodziankę i znakomity prezent swojemu tacie, który w dniu zawodów obchodził urodziny- mówi Sebastian Kostkowski, prezes i trener klubu.

Srebrnym medalistą juniorów młodszych w kategorii do 48 kilogramów został Jakub Szwagierczak, a trzecie miejsca w swoich kategoriach zajęli: Olga Jedlikowska, Jakub Pater, Piotr Ćwikła, Michał Mytkowski i debiutujący Bartłomiej Myśliwiec.

- Nasi zawodnicy pokazali dużą waleczność i hart ducha- dodaje Sebastian Kostkowski. - Nawet w tych walkach, których nie udało im się wygrać, narzucili swój styl i dyktowali własne tempo walki.