Udany start zapaśniczek Znicza Podzamcze Chęcińskie w barwach reprezentacji Polski

/dor/
flickr.com/ available light
Kolejne udane starty zanotowały w ostatnich dniach zapaśniczki Znicza Podzamcze Chęcińskie. Tym razem w barwach reprezentacji Polski na dobrze obsadzonych zawodach na Łotwie.

W Rydze odbył się dobrze obsadzony turniej FILA, czyli Międzynarodowej Federacji Zapasów, w kategorii juniorek. Startowały w nim między innymi reprezentantki Polski. Brązowy medal w kategorii 59 kilogramów zdobyła Agnieszka Król ze Znicza Podzamcze Chęcińskie. Kategorię tę wygrała Białorusinka Kristina Tsan. W drodze do medalu Agnieszka Król pokonała Karolinę Wierzerza, z którą rywalizuje o miejsce w kadrze na Mistrzostwa Europy Juniorek, zawodniczkę z Estonii, a później uległa zapaśniczce ze Szwecji. Ósma w kategorii 67 kilogramów była Weronika Rybak, inna podopieczna Czesława Zaborskiego, trenera Znicza.

- W Rydze nasze zawodniczki wypadły bardzo dobrze. Agnieszka Król odniosła sukces, bo wróciła z tej imprezy z medalem. Dzięki dobremu występowi na Łotwie zwiększyła swoje szanse na start w Mistrzostwach Europy Juniorek - z zadowoleniem mówił trener Czesław Zaborski.

Zapaśniczki z Podzamcza Chęcińskiego startowały również w Pucharze Polski Kadetek w Wałbrzychu, był to pierwszy etap eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Wyniki: kategoria 49 kilogramów: 3. Anna Król, 52 kilogramy: 5. Kina Staniak, 70 kilogramów: 3. Patrycja Sperka - wszystkie Znicz. Zawodniczki te uzyskały kwalifikacje na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży. Ponadto Znicz zajął wysokie szóste miejsce w klasyfikacji drużynowej w gronie 34 klubów. Zwyciężył Cement Gryf Chełm.