Udany weekend w klubie Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów. Wygrywali seniorzy i młodzież [ZDJĘCIA]

Paweł Wełpa
Paweł Wełpa
Pierwszy po przerwie międzysezonowej weekend rozgrywkowy przyniósł dobre wieści dla klubu tenisa stołowego Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów.

Seniorzy zainaugurowali nowy sezon I ligi tenisa stołowego mężczyzn. Zaczęli od wyjazdowego meczu z Dąbrowiakiem Dąbrowa Górnicza, którego pokonali 8:2.

W następnej kolejce zagrają u siebie. Będzie to 19 września 2020 r., a rywalem będzie Lewart AGS Lubartów.

Tego dnia miał się odbyć mecz finałowy pucharu TT Inter Cup pomiędzy suchedniowianami a włoskim zespołem Raiffeisen Sarnthein, ale rywale zrezygnowali z udziału i suchedniowski klub zdobył trofeum bez gry.

Global Pharma Orlicz 1924 Suchedniów – Dąbrowiak Dąbrowa Górnicza

Stół nr 1
Jan Kaczor – Daniel Bąk 0:3 (10:12, 7:11, 4:11)
Marcin Jadczyk – Damian Kreft 0:3 (7:11, 9:11, 10:12)
Czernik/Kaczor – Bąk/Perek 1:3 (11:6, 5:11, 8:11, 5:11)
Kaczor – Kreft 0:3 (5:11, 6:11, 4:11)
Lilien – Włodyka 3:0 (11:6, 11:8, 11:7)

Stół nr 2
Mateusz Czernik – Łukasz Nadolski 1:3 (11:4, 6:11, 2:11, 9:11)
Miłosz Przybylik – Jakub Perek 1:3 (8:11, 11:6, 9:11, 9:11)
Jadczyk/Przybylik – Nadolski/Kreft 2:3 (9:11, 13:11, 11:8, 9:11, 3:11)
Czernik – Perek 0:3 (8:11, 6:11, 8:11)
Przybylik – Nadolski 3:0 (11:4, 11:4, 12:10)

Weekend był udany również dla młodych zawodników klubu, którzy wzięli udział w Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Bilczy. Zdobyli tam cztery tytuły mistrzowskie.

Szczególnie dobrze poszło im w żakach, gdzie indywidualne mistrzem został Wiktor Bober, a debel Wiktor Bober/Adam Gbiorczyk zdobył złoto. Ponadto chłopcy uzyskali mistrzostwo drużynowo.

W kadetach złoty medal w deblu wywalczył Mateusz Michta, którego partnerem był Mateusz Kaptur ze Zgody Janik.
Ponadto chłopcy zajęli kilka miejsc na podium. Trener młodych zawodników Wacław Ziomek, choć był zadowolony z występu swoich podopiecznych, to liczył na więcej.

– Mogliśmy ugrać tu więcej. Zdobyliśmy też trzy kwalifikacje na mistrzostwa Polski – powiedział.