UJK Kielce pokonał Ragor Tarnowskie Góry w meczu drugiej ligi koszykówki mężczyzn. To trzecia wygrana z rzędu

Bartosz Wartałowicz
Wojciech Pisarczyk (z piłką) rzucił 25 punktów
Wojciech Pisarczyk (z piłką) rzucił 25 punktów Facebook/UJK Kielce
Koszykarze AZS UJK Kielce zanotowali kolejną wygraną w drugiej lidze koszykówki mężczyzn. W 24. kolejce kielczanie pokonali na wyjeździe sąsiadujący w tabeli KKS Ragor Tarnowskie Góry 89:72.

Kolejna wygrana UJK Kielce w 2. Lidze koszykówki

KKS Ragor Tarnowskie Góry - UJK Kielce 72:89 (14:27, 8:22, 26:16, 24:24)
KKS Ragor: Maślanka 10, Wróblewski 8, Podgórski 12, Józefowski 18, Kowalski 14, Majcherek 4, Skrabek, Czyż 6.
UJK Kielce: Łosiak 14, Lisowski, S. Strojek 6, Pisarczyk 25, Wesołek 8, Lewandowski 21, Cygan, Lesisz 2, Osiakowski 13.

Najlepiej na parkiecie zaprezentowali się doświadczeni koszykarze kieleckiej ekipy - Wojciech Pisarczyk (25 punktów) i Jakub Lewandowski (21 punktów), którzy odpowiadali za niemal połowę dorobku zespołu Rafała Gila. O wygranej zadecydowały pierwsze dwie kwarty, w których koszykarze UJK Kielce byli nie do zatrzymania. Po trzeciej kwarcie, zakończonej dla odmiany pewną wygraną gospodarzy z Tarnowskich Gór, mogła wkraść się nerwowość w kieleckiej ekipie, ale ostatniej partii meczu goście nie dali się dogonić.

Wygrana w Tarnowskich Górach była trzecim ligowym zwycięstwem UJK Kielce z rzędu - wcześniej zespół Rafała Gila pokonał we własnej hali KS Cracovię 1906 Yabimo oraz GTK AZS Gliwice. Obecnie UJK Kielce jest na 6 miejscu w ligowej tabeli, a na swoim koncie ma 35 punktów.

Kolejny mecz kielecka ekipa rozegra 20 lutego we własnej hali, gdzie podejmie KS 27 Katowice. Początek meczu o godzinie 18.