Ukoronowany Szmal poprowadził "Lwy" do zwycięstwa nad THW Kiel

PK
"Lwy" nareszcie pokonały "Zebry". Po porażce i remisie w Lidze Mistrzów zespół Karola Bieleckiego (2 bramki w tym spotkaniu), Sławomira Szmala (najlepszy zawodnik na boisku) i Grzegorza Tkaczyka (4 gole) wygrał z THW w spotkaniu Bundesligi 29:26. Oba zespoły są rywalami Vive Targi Kielce w grupie A Ligi Mistrzów.

Przed meczem bramkarz gospodarzy Sławomir Szmal odebrał z rąk prezydenta Światowej Federacji Piłki Ręcznej Hassany Moustafy puchar oraz czek na 10 tysięcy euro za zwycięstwo w plebiscycie na najlepszego zawodnika świata w 2009 roku. Bramkarzowi reprezentacji Polski gratulował w SAP-Arenie również prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Andrzej Kraśnicki.

"Kasa", który od przyszłego sezonu będzie zawodnikiem Vive Targi Kielce, był jednym z bohaterów meczu, oficjalna strona R-NL wybrała go najlepszym zawodnikiem drużyny gospodarzy. - To był wielki dzień, zrobiliśmy to z wielką pomocą kibiców - powiedział Szmal, który w tym meczu był wyraźnie lepiej dysponowany niż mistrz świata w bramce THW Kiel, Thierry Omeyer.

11 744 kibiców w hali w Mannheim oglądało ciekawy mecz. Z ławki oglądał go najlepszy strzelec Kielu, Czech Filip Jicha, który ma problemy z barkiem. W pierwszej połowie prowadzenie kilka razy przechodziło z rąk do rąk. Do przerwy Rhein Neckar Loewen wygrywały 15:14, ale w 33 minucie po trafieniu najskuteczniejszego zawodnika "Zebr", serbskiego obrotowego Milutina Dragicevicia (8 bramek w meczu), przegrywały 15:16. W 37 minucie po golu Tkaczka gospodarze odskoczyli na 19:16, ale w 42 było tylko 20:19. Piętnaście minut przed końcem od stanu 23:21, seria bramek Patricka Groetzkiego, Olafura Stefanssona, Bieleckiego i Tkaczyka doprowadziła do wyniku 27:21 (50 minuta) i trener gości Alfred Gislason poprosił o przerwę. Ale było już za późno. Mimo że w końcówce "Lwy" zmarnowały kilka klarownych sytuacji, to po końcowej syrenie SAP-Arena mogła wybuchnąć entuzjazmem.

Po tej wygranej "Lwy" są czwarte w tabeli, tracąc jeden punkt do THW Kiel, dwa do Fuechse Berlin i pięć do HSV Hamburg.

Rhein-Neckar Loewen - THW Kiel 29:26 (15:14)

R-NL: Szmal (1.-60., 16/1 0bron) - Schmid 5, Gensheimer 5 (1), Roggisch, Sesum, Tkaczyk 4, Bielecki 2, Lund, Gunnarsson 1, Stefansson 3, Myrhol 2, Sigurdsson, Groetzki 7.

THW Kiel: Omeyer (1.-44., 50.-52., 8 obron), Palicka (44.-50., 52.-60., 3 obrony) - Lundström, Dragicević 8, Kubes, Reichmann 4, Zeitz 2, Palmarsson 4, Ili 5 (2), Klein 1, Fernandez 2 (1).