Ukraińcy w barwach Rudnika w czołówce skarżyskiego półmaratonu

/PST/
Ponad dwudziestu biegaczy z powiatu starachowickiego ukończyło sobotni Półmaraton Wtórpol w Skarżysku-Kamiennej.

Na mecie zameldowało się ponad pół tysiąca zawodników i zawodniczek. Na podium wśród kobiet znalazły się dwie Ukrainki reprezentujące Ludowy Klub Biegacza Rudnik. Triumfowała Olga Kotowska (osiągnęła czas 1.15,13), trzecia była Tetyana Vernygor(1.17,15). W klasyfikacji open zajęły odpowiednio dwunaste i siedemnaste miejsce. Trzeci wynik wśród pań z naszego powiatu wyśrubowała Karolina Gacoń ze Starachowic (1.36,46), była 87 w generalnej klasyfikacji. Wśród mężczyzn najlepszym rezultatem mógł się pochwalić Siergiej Ukrainec (1.08,20), był siódmy w kategorii open. 37 miejsce zajął Michał Jagieło z Lubieni (1.27,40), natomiast pozycję niżej uplasował się Ukrainiec Anatolij Orzechowski z LKB Rudnik (1.28,37). W półmaratonie triumfował Kenijczyk David Metto (1.04,57).