UMKS Kielce drugi raz lepszy od Rosy

/mat/
Drugie sparingowe zwycięstwo nad rezerwami Rosy Radom odnieśli pierwszoligowi koszykarze UMKS Kielce. Tym razem kielczanie wygrali 78:70.

UMKS Kielce - Rosa II Radom 78:70 (21:12, 16:25, 21:21, 20:12)
UMKS:
Fąfara 17 (3x3), Wróbel 12, Kamecki 12, Bajtus 7, Miernik 6, Jaworski 5 (1x3), Busz 4, Makuch 4, Tokarski 4, Bacik 4, Osiakowski 3, Lewandowski.

Środowy pojedynek, podobnie do pierwszego meczu obu drużyn, który rozegrany był dwa tygodnie temu, także był zacięty. Gospodarze rozpoczęli go jednak od mocnego uderzenia i w 7 minucie, po trzeciej z rzędu celnej "trójce" Łukasza Fąfary prowadzili już 19:6.

Radomianie rozpoczęli jednak systematyczne odrabianie strat i "doszli" gospodarzy jeszcze w pierwszej połowie (remis 37:37 po 20 minutach). Potem młody radomski zespół wyszedł nawet na sześciopunktowe prowadzenie, ale końcówka należały znowu do kielczan, którzy wygrali ostatnie 5 minut spotkania 15:5. W niedzielę podopieczni Rafała Gila rozegrają ostatni sparing przed startem pierwszej ligi. Ich przeciwnikiem w hali przy ulicy Żytniej będzie AZS AGH Kraków.