UMKS Kielce pokonał Pułaskiego Warka 85:60

KAR
Wojciech Miernik (z piłką) był najskuteczniejszym zawodnikiem UMKS Kielce w meczu z Pułaskim Warka, zdobywając 17 punktów. Fot. Kamil Markiewicz
W sobotnim meczu trzeciej kolejki grupy C drugiej ligi koszykówki UMKS Kielce pokonał we własnej hali Pułaskiego Warka 85:60. Najwięcej punktów dla kieleckiej drużyny w tym meczu zdobył Wojciech Miernik - 17.

Rafał Gil, trener UMKS Kielce:

- Mecz stał na kiepskim poziomie. Straciliśmy mało punktów, dzięki naszej dobrej obronie, ale również dzięki rywalom, którzy w tym meczu nie byli w najlepszej formie. Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy, ponieważ cały czas popełniamy wiele błędów. Zagraliśmy niechlujnie w ataku, nie trzymaliśmy pozycji. Najlepiej spisywała się obrona. Mimo wszystko wolę wygrywać i nie być do końca zadowolonym z gry, niż być z niej zadowolony, a przegrywać.

UMKS Kielce - Pułaski Warka 85:60 (23:11, 16:14, 22:15, 24:20)

UMKS: Bacik 2, Makuch 4, Walczyk 6, Dziura 3, Fąfara 12, Jaworski 1, Kij 4, Miernik 17, Lewandowski 4, Wróbel 14, Busz 14, Kołacz 4.

Pułaski: Adamczyk 3, Gałan 0, Sebrala 5, Kulik 14, Czerwonka 12, Nowak 11, Kowalczuk 0, Szadura 6, Hernik 4, Stefaniuk 5.

Od pierwszych minut koszykarze UMKS przeważali na parkiecie, ale ich akcje nie przyniosły żadnych punktów. Dopiero w 3 minucie pierwsze punkty dla kieleckiego zespołu zdobył Wojciech Miernik. Punkty zdołali wywalczyć także goście i w czwartej minucie utrzymywał się remis 5:5. Od tego momentu kielecka drużyna zaczęła grać dobrze i osiągnęła aż 16-punktową przewagę (21:5 dla UMKS). Goście rzucili się do odrabiania strat i po 24 minutach gry kielczanie prowadzili już tylko 25:20.

WIELE CHAOSU

W drugiej połowie w grę obu zespołów wdarło się dużo nerwowości i chaosu. W szczególności udzielił się on gościom, którzy popełniali błędy, faulowali, przy czym często dyskutowali z sędziami nie zgadzając się z ich decyzją. UMKS minio popełnionych błędów cały czas utrzymywał przewagę i ostatecznie wygrał różnicą 15 punktów.

WSZYSCY PUNKTOWALI

W sobotnim spotkaniu zagrali wszyscy zawodnicy drużyny z Kielc. Warte podkreślenie jest także to, że wszyscy w tym meczu zdobyli punkty. - Najważniejsze jest to, że wygraliśmy i to zdecydowanie. Mecz nie był ładny dla widzów, ponieważ w grze oby zespołów było w nim dużo chaosu. Cieszy to, że poprawiliśmy grę w obronie, nad czym pracowaliśmy przez cały tydzień - mówi Krzysztof Dziura, zawodnik UMKS Kielce.