UMKS Kielce przegrał z SKK Siedlce w meczu finałowym drugiej ligi (VIDEO)

Redakcja
W sobotę UMKS Kielce przegrał z SKK Siedlce w piwewszym meczu finałowym drugiej ligi.

SKK Siedlce - UMKS Kielce 69:65, (17:17, 20:16, 14:17, 18:15)
UMKS:
Makuch 4, Fąfara 12, Lewandowski 4, Machowski 4, Miernik 13 - Bacik 11 (1x3), Busz 6 (2x3), Osiakowski 11.

W pierwszym meczu finałowym kielczanie musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Jakuba Dryjańskiego. Brak podstawowego centra i najbardziej doświadczonego gracza w zespole Rafała Gila musiał odbić się na walce pod koszem. Siedlczanie mieli nad naszym zespołem ogromną przewagę w walce o zbiórki. Wygrali ten element gry aż 53:21.

Mimo to, nasza drużyna pokazała wielki charakter i przez cały mecz dotrzymywała kroku rywalom. Często była nawet na prowadzeniu. W 15 minucie po rzucie Wojciecha Miernika było 27:20 dla UMKS. Ostatnie minuty pierwszej połowy należały jednak do gospodarzy.

Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła znakomicie. Zdobyła sześć punktów z rzędu i znów wyszła na prowadzenie (39:37). Kielczanie nie trafiali jednak z dystansu (pierwszy celny rzut zza linii 6.75 oddali dopiero pod koniec trzeciej kwarty) i nawet znakomita obrona przez całe spotkanie nie wystarczyła do utrzymania prowadzenia. Mimo to jeszcze kilkanaście sekund przed końcem spotkania po rzucie z dystansu Artura Busza było tylko 67:65, a do dogrywki doprowadzić mógł kapitan Łukasz Fąfara. Jego rzut z dystansu był jednak niecelny.

Drugie spotkanie finałowe rozegrane zostanie w środę w hali przy ulicy Żytniej. Początek o godzinie 19. Wstęp wolny. Ewentualne trzecie spotkanie zaplanowano na 26 kwietnia w Siedlcach.