UMKS Kielce - Tur Bielsk Podlaski 100:70

/MAT/
Artur Busz (z piłką) zdobył w sobotnim spotkaniu 13 punktów.
Artur Busz (z piłką) zdobył w sobotnim spotkaniu 13 punktów. Sławomir Stachura
Kolejne zdecydowane zwycięstwo odnieśli koszykarze UMKS Kielce. Podopieczni Rafała Gila rozgromili w sobotę Tura Bielsk Podlaski 100:70 i umocnili się na prowadzeniu w tabeli grupy C II ligi.

UMKS KIELCE - TUR BIELSK PODLASKI 100:70 (34:16, 20:19, 22:15, 24:20)

UMKS: Miernik 16, Lewandowski 15 (5x3), Busz 13 (1x3), Dziura 12 (1x3), Kij 12 (2x3), Wróbel 11 (1x3), Makuch 10 (1x3), Fafara 5, Bacik 2, Kołacz 2, Walczyk 2.

Kielczanie dominowali od początku spotkania, a ich zwycięstwo nawet przez moment nie było zagrożone. Już w pierwszych dziesięciu minutach gospodarze zdobyli rekordowe 34 punkty, trafiający przy tym czterokrotnie z dystansu. W 13. minucie lider grupy C II ligi prowadził już 40:17, a jedyną niewiadomą były wtedy rozmiary zwycięstwa.

Zespół Rafała Gila zagrał ponadto wyjątkowo skutecznie (ponad 50 procent skuteczności z gry), zespołowo (aż 30 asyst) i widowiskowo. Po raz kolejny spotkanie z punktami na koncie zakończyli wszyscy kieleccy gracze wpisani do protokołu meczowego, a siedmiu z nich zakończyło pojedynek z dwucyfrową liczbą "oczek" na koncie. Publiczność w samej końcówce uradował Marcin Wróbel, który najpierw wykonał efektowny wsad, a potem, na piętnaście sekund przed końcową syreną trafił z dystansu i zdobył dla gospodarzy setny punkt.