UMKS Kielce zagrał mecz towarzyski z Stabilą Jezioro Tarnobrzeg (zdjęcia)

Mateusz KOŁODZIEJ [email protected]
W ciemnym stroju Hubert Makuch (UMKS) walczy z  Marcinem Nowakowskim z Siarki Tarnobrzeg, który jest wychowankiem UMKS.
W ciemnym stroju Hubert Makuch (UMKS) walczy z Marcinem Nowakowskim z Siarki Tarnobrzeg, który jest wychowankiem UMKS. Sławomir Stachura
Najlepsi koszykarze w kraju przyjechali w sobotę do Kielc. Rywalem drugoligowego UMKS Kielce w pierwszym przed nowym sezonem sparingu była bowiem drużyna Stabill Jeziora Tarnobrzeg. W drużynie z Podkarpacia występuje między innymi trójka Amerykanów i kielczanin, rozgrywający Marcin Nowakowski. Spotkanie wysoko wygrali goście z Tarnobrzega.

UMKS Kielce - Stabill Jezioro Tarnobrzeg 66:94, (17:23, 15:24, 19:22, 15:25)

UMKS: Bacik 6 (1x3), Makuch 5 (1x3), Osiakowski 7 (1x3), Busz 5 (1x3), Fąfara 12 (2x3), Miernik 2, Lewandowski 10 (1x3), Król 10, Dryjański 7, Walczyk 2.

Stabill Jezioro: Nowakowski 2, Marciniak 5, Krajniewski 8, Fitzgerald 18, Allen 15, Chase Simon 17, Łukasiak 9, Przybyszewski 9, Patoka 8, Pyszniak 2, Pandura 1.

Pierwszy sparing kieleckiej drużyny przed nowym sezonem mógł się podobać. Co prawda obie drużyny są dopiero w początkowej fazie przygotowań do nowych rozgrywek i to było widać na boisku, jednak sam fakt sprawdzenia się z najlepszymi koszykarzami w Polsce był na pewno korzystny. - To spotkanie pokazało, jak wiele pracy nas jeszcze czeka. Taktykę trenujemy dopiero kilka dni i tu musiało tak to wyglądać, jednak jestem rozczarowany naszą postawą w obronie. Cały sparing jednak był dla nas jak najbardziej pożyteczny - mówił po meczu trener kieleckiego zespołu Rafał Gil.

Jego drużyna w pierwszej połowie toczyła z przedstawicielem ekstraklasy w miarę wyrównaną walkę. Na początku spotkania nawet prowadziła (8:6), a skuteczny w tej części gry był zwłaszcza Rafał Król, który tylko w pierwszej kwarcie zdobył 9 punktów. Losy meczu rozstrzygnęły się po przerwie, kiedy goście bezlitośnie wykorzystywali kontrataki i swoją przewagę pod koszem. Najwięcej krwi kielczanom napsuli zwłaszcza Amerykanie (Chaisson Allen, Andrew Fitzgerald i Chase Kimon zdobyli w sumie 50 punktów). Z dobrej strony kieleckiej publiczności przypomniał się też wychowanek UMKS, Marcin Nowakowski. Nowy gracz Stabill Jeziora zdobył co prawda tylko 2 punkty, ale zaliczył także 6 asyst i dobrze kierował grą tarnobrzeżan). - Zawsze miło wraca się do swojego miasta. Jeśli chodzi o mecz to nasza gra nie wygląda jeszcze najlepiej, odstajemy troszkę fizycznie, ale z czasem na pewno będzie lepiej - mówił po meczu Nowakowski.

Za tydzień koszykarze UMKS rozegrają kolejne mecze kontrolne. W sobotę i niedzielę wezmą udział w dwudniowym turnieju w Warce.