UMKS przegrywa we Wrocławiu ze Śląskiem. Solenizant najskuteczniejszy

/MAT/
archiwum
W spotkaniu 10. kolejki I ligi koszykarzy UMKS Kielce przegrał na wyjeździe z liderem i głównym faworytem do awansu, Śląskiem Wrocław 62:78.

Mimo porażki drużyna Rafała Gila na tle naszpikowanego gwiazdami rywala zaprezentowała się zdecydowanie korzystniej, niż podczas ostatniego, feralnego spotkania z Astorią Bydgoszcz( UMKS przegrał u siebie z beniaminkiem aż 66:92).

We Wrocławiu, grając przeciwko zdecydowanemu faworytowi ligi i liderowi tabeli kielczanie zdecydowanie poprawili komunikację w obronie, lepsza była też skuteczność w ataku i walka na tablicach. Przez większość pierwszej kwarty grający bez chorego podstawowego rozgrywającego Huberta Makucha gracze UMKS toczyli z gospodarzami wyrównaną walkę, a w trzeciej kwarcie pozwolili rywalom rzucić tylko 8 punktów (wygrali tę część gry 14:8) i zniwelować połowę 20-punktowej straty.

To wszystko było jednak za mało, bo wrocławianie mięli w swoich szeregach doświadczonych Radosława Hyżego (były reprezentant Polski i mistrz Polski z wrocławska drużyną), Marcina Fliegera, czy Pawła Kikowskiego, którzy nie pozwolili, żeby przewaga ich zespołu spadła poniżej 10 punktów.

Dodajmy, że najskuteczniejszy w kieleckim zespole był Wojciech Miernik (16 punktów), który w sobotę obchodził swoje 24 urodziny.

W następnej kolejce kielczanie podejmą we własnej hali Stal Ostrów Wielkopolski.

Śląsk Wrocław - UMKS Kielce 78:62 (28:21, 22:13, 8:14, 20:14)
UMKS:
Miernik 16 (3x3), Król 14 (2x3), Wróbel 12 (1x3), Fąfara 6, Kamecki 4, Jaworski 4, Osiakowski 3 (1x3), Tokarski 3 (1x3), Kijanowski (5 asyst), Bacik, Busz.

Śląsk: Hyży 20 (9 zbiórek), Flieger 13 (1x3), Sulima 13, Kikowski 11 (3x3), Ochońko 8, Gabiński 6, Prostak 5, Diduszko 2, Mroczek-Truskowski 1.