UMKS znów gromi. Najwyżej w sezonie (zdjęcia)

/MAT/
Koszykarze UMKS Kielce (z piłką Łukasz Fąfara) mogą już być niemal pewni drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej w drugiej lidze. Dawid Łukasik
Po wysokim zwycięstwie nad Limblachem Limanowa, drugoligowi koszykarze UMKS Kielce mogą już być niemal pewni drugiego miejsca na koniec rundy zasadniczej. W sobotę kielczanie rozbili rywali w hali przy ulicy Żytniej 94:66.

UMKS Kielce - MKS Limblach Limanowa 94:66 (21:14, 21:20, 25:18, 27:14)
UMKS:
Wróbel 19, Busz 14 (2x3), Kołacz 12, Bacik 10 (8 zbiórek), Kij 9 (3x3), Lewandowski 8 (1x3), Makuch 7, Fąfara 6 (8 asyst, 6 zbiórek), Dziura 4, Walczyk 4, Jaworski 2.

Szesnasta wygrana w sezonie praktycznie zapewniła kielczanom drugie miejsca na koniec rundy zasadniczej. Zespół Rafała Gila ma już cztery punkty przewagi nad trzecim w stawce AZS Politechniką Rzeszów, a do końca sezonu w II lidze zostały jeszcze cztery kolejki spotkań.

W sobotę, niesieni dopingiem licznej publiczności kielczanie dominowali od początku spotkania. Walcząca o miejsce w pierwszej "ósemce" ekipa z Limanowej nadzieje na korzystny wynik mogła mieć tylko do piątej minuty (UMKS przegrywał 7:9). Potem na parkiecie dominowała już tylko jedna drużyna. W 27. minucie, po 10 punktach z rzędu UMKS-u, kielczanie wygrywali już 60:42. - Graliśmy mądrze w ataku, wykorzystywaliśmy nasze przewagi na poszczególnych pozycjach i z tego jestem najbardziej zadowolony. Momentami było trochę niechlujstwa, brak zastawienia pod koszem czy niedokładne zasłony, ale zdecydowanie więcej w tym meczu było rzeczy pozytywnych - mówi trener UMKS Kielce, Rafał Gil.

Za tydzień jego zespół zagra w Radomiu z rezerwami Rosy.