Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Uroczysta msza święta w intencji muzyków z terenu gminy Skalbmierz. Odprawił ją były proboszcz parafii. Zobaczcie zdjęcia

OPRAC.:
Krzysztof Wieczorek
Krzysztof Wieczorek
Mszę świętą w intencji muzyków z terenu gminy Skalbmierz odprawił były proboszcz skalbmierskiej parafii ksiądz Marian Fatyga. Modlitwą otoczyli uczestników uroczystości również ksiądz proboszcz Krzysztof Balcer oraz wikariusze: ksiądz Jarosław Sułkowski i ksiądz Gabriel Pietrala
Mszę świętą w intencji muzyków z terenu gminy Skalbmierz odprawił były proboszcz skalbmierskiej parafii ksiądz Marian Fatyga. Modlitwą otoczyli uczestników uroczystości również ksiądz proboszcz Krzysztof Balcer oraz wikariusze: ksiądz Jarosław Sułkowski i ksiądz Gabriel Pietrala Urząd Miasta i Gminy w Skalbmierzu
W sobotę, 18 listopada, w przededniu liturgicznego wspomnienia świętej Cecylii – patronki muzyków, chórzystów, organistów i zespołów wokalno-muzycznych mieszkańcy gminy Skalbmierz spotkali się na uroczystej mszy świętej wspólnie z członkami Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej Skalbmierz, chórzystami z chóru parafialnego oraz z zespołem Rosiejowianki.

Mszę świętą w intencji muzyków odprawił były proboszcz skalbmierskiej parafii ksiądz Marian Fatyga

Mszę świętą w intencji muzyków z terenu gminy Skalbmierz odprawił były proboszcz skalbmierskiej parafii ksiądz Marian Fatyga. Modlitwą otoczyli uczestników uroczystości również ksiądz proboszcz Krzysztof Balcer oraz wikariusze: ksiądz Jarosław Sułkowski i ksiądz Gabriel Pietrala.

O muzyczną oprawę liturgii zadbali oczywiście członkowie skalbmierskiej orkiestry dętej oraz chóru parafialnego.

Zobacz zdjęcia

Podziękowania za trud, poświęcenie i obecność muzyków na wielu wydarzeniach w gminie Skalbmierz

Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli do skalbmierskiej remizy. Zainicjowane w tym miejscu spotkanie było okazją do podziękowania za trud, poświęcenie i obecność muzyków na wielu wydarzeniach, które odbywają się na terenie Gminy Skalbmierz i poza jej granicami.
Zaproszenie na uroczystość przyjął poseł Krzysztof Lipiec, staraniem którego skalbmierska orkiestra dęta przy wsparciu merytorycznym pracowników Urzędu Miasta i Gminy pozyskała ponad 60 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na zakup nowych instrumentów. Członkowie orkiestry podziękowali oficjalnie za okazane wsparcie przekazując kwiaty na ręce zaangażowanych w to zadanie osób: posła Krzysztofa Lipca, burmistrza Marka Juszczyka, zastępcy burmistrza Kamila Włosowicza, kierownika referatu inwestycji Ewy Pozłótki oraz jej współpracownicy Katarzyny Pisarek.
W szeregi skalbmierskiej Orkiestra OSP Skalbmierz wstąpiło w ostatnim czasie wielu nowych członków. Młodzi adepci gry na instrumentach dętych radzą sobie świetnie. Na spotkaniu można było wysłuchać koncertu z nowymi utworami, które pojawiły się w repertuarze orkiestrantów – występ zrobił na wszystkich zebranych ogromne wrażenie.
Również od ponad roku do intensywnych i regularnych prób, a co z tym idzie do udziału w różnego rodzaju występach, powróciły Panie z zespołu Rosiejowianki wsparte reaktywowaną kapelą ludową pod kierunkiem Janusza Chadzaka. Ta grupa również zaprezentowała przed zebranymi kilka utworów i została za to nagrodzona gromkimi brawami.
Specjalny list gratulacyjny przekazali także członkom skalbmierskiej Orkiestry Dętej przedstawiciele zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Skalbmierzu.

Podziękowania od samorządu gminy Skalbmierz

- Dziękujemy wszystkim członkom Orkiestry Dętej OSP Skalbmierz na czele z kapelmistrzem Panem Sebastianem Gawłem, zespołowi Rosiejowianki oraz członkom chóru parafialnego prowadzonego od niedawna przez Pana Wojciecha Szymczyka za wzbogacanie swoimi występami wielu uroczystości i spotkań oraz godne reprezentowanie naszej Gminy i jej promocję.
Jednocześnie wszystkim naszym drogim muzykom życzymy wielu chwil satysfakcji ze wspólnego muzykowania, niesłabnącego aplauzu publiczności oraz dalszych sukcesów w życiu artystycznym i osobistym. Dziękujemy również rodzicom młodych członków Orkiestry, Kobiecej Drużynie Pożarniczej OSP Skalbmierz oraz całej jednostce ze Skalbmierza za pomoc w organizacji spotkania.
Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Państwa Patrycji i Sławomira Czekajów z Domu Weselnego Patrycja w Skalbmierzu oraz Państwa Moniki i Michała Nowackich z Domu Weselnego Monika za wszelką serdeczność i wsparcie przy organizacji poczęstunku dla wszystkich uczestników spotkania

– czytamy na profilu facebookowym Urzędu Miasta i Gminy w Skalbmierzu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Świętokrzyskie