Uroczysta msza święta w intencji rodzin i w obronie życia w katedrze w Kielcach. Przewodniczył jej biskup Jan Piotrowski [ZDJĘCIA, WIDEO]

Dorota Kułaga
Dorota Kułaga
Uroczystej mszy świętej przewodniczył biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski.
Uroczystej mszy świętej przewodniczył biskup ordynariusz diecezji kieleckiej Jan Piotrowski. Fot. Krzysztof Krogulec
W niedzielę w Bazylice Katedralnej w Kielcach odprawiona została msza święta w intencji rodzin i obrony życia. Przewodniczył jej Pasterz Kościoła Kieleckiego - biskup Jan Piotrowski.

W Kielcach nie odbył się w tym roku tradycyjny Marsza dla Życia i Rodziny. Była natomiast uroczysta msza święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego. Koncelebrowali ją rzecznik kieleckiej kurii - ksiądz Mirosław Cisowski, ksiądz Adam Kędzierski - proboszcz parafii katedralnej Wniebowzięcia NMP w Kielcach, ksiądz Grzegorz Kamiński, proboszcz parafii garnizonowej w Kielcach pw. Matki Bożej Królowej Polski oraz ksiądz Artur Skrzypek, który wygłosił homilię. Po Eucharystii odbył się koncert Chóru Garnizonowego w Kielcach pod dyrekcją Edyty Bobryk.

Obecny w katedrze senator Krzysztof Słoń z PiS stwierdził, ze rodzina i troska o poszanowanie życia to wciąż fundamenty rozwoju społeczeństwa i budowania silnego państwa. - To powinno być priorytetem zarówno rządzących jak i każdego z nas, komu zależy na Polsce - zaznaczył senator Krzysztof Słoń.

Temu wydarzeniu, które odbyło się w Roku Rodziny, przyświecały słowa z nauczania prymasa kardynała Stefana Wyszyńskiego: „Rodzina Bogiem silna mocą swego narodu”.

Wideo

Dodaj ogłoszenie