Urugwaj - Ghana 1:1 (1:1, 0:1). Ogromna dramaturgia, decydowały karne

/dor/
W rzutach karnych piłkarze Urugwaju zapewnili sobie zwycięstwo w pełnym dramaturgii meczu z Ghaną i awans do półfinału Mundialu, w którym zmierzą się z Holandią. Urugwaj - Ghana 1:1 (1:1, 0:1), karne 4:2. Bramki: 0:1 Sulley Muntari 45+2, 1:1 Diego Forlan 55.

Urugwaj: Muslera - Pereira, Lugano (38. Scotti), Victorino, Fucile - Perez, Arevalo, Fernandez (46. Lodeiro) - Cavani (76 Abreu), Suarez, Forlan.

Ghana: Kingson - Pantsil, Mensah, Vorsah, Sarpei - Annan, Boateng, Inkoom (73. Appiah), Muntari (88. Adiyiah) - Asamoah, Gyan

Kartki: żółte: Fucile, Arevalo, Perez (Urugwaj), Pantsil, Sarpei, Mensah (Ghana); czerwona: Suarez (120+1 - zagranie ręką). Sędziował: Olegario Benquerenca z Portugalii. Widzów: 84 000.
Pierwsi powody do radości mieli wczoraj piłkarze Ghany, którzy w doliczonym czasie gry pierwszej połowy zdobyli bramkę. Sulley Muntari uderzył lewą nogą i pokonał Nestora Muslerę, który spóźnił się z interwencją. Wyrównał w 55 minucie Diego Forlan ładnym strzałem z rzutu wolnego.

Ghana miała znakomitą okazję do rozstrzygnięcia losów spotkania w ostatnich sekundach dogrywki. Suarez ręką obronił strzał głową Appiaha, za co otrzymał czerwoną kartką. Rzutu karnego nie wykorzystał jednak Asamoah Gyan - trafił w poprzeczkę. O losach meczu decydowały "jedenastki". Lepiej wykonywali je zawodnicy Urugwaju, którzy wygrali konkurs rzutów karnych 4:2 i dzięki temu awansowali do półfinału Mundialu.