Victoria Skalbmierz zatrzymana. Komplet wyników klasy okręgowej

Redakcja
W Bodzechowie Jandar pokonał Spartę Dwikozy 1:0. W ataku na bramkę Jandaru Łukasz Boleń (z prawej), obok obrońca Jandaru, Kamil Zięba. Fot. Mirosław Rolak
Unia Sędziszów przerwała świetną passę Victorii Skalbmierz - pięciu spotkań bez porażki. Piłkarze zaprezentowali w szóstej kolejce świetną skuteczność. W ośmiu meczach padły aż 42 bramki.

Łukasz Pyszczek, grający trener Koprzywianki:

- Cieszę się z tego zwycięstwa. Wiosną przegraliśmy jeden mecz, ale mieliśmy dużo remisów, w Wielką Sobotę zasłużenie zdobyliśmy trzy punkty. Do przerwy mieliśmy wyraźną przewagę, w drugiej połowie straciliśmy dwa gole, ale mieliśmy atuty w ofensywie i skutecznie skontrowaliśmy gospodarzy.

Klimontowianka Klimontów - Moravia Morawica 4:2 (1:2) , Wójciak 13, 90, Ferenc 47, Chwała 65 - Kozak 8, Szymkiewicz 31.
Klimontowianka: Kaniewski (46 Cena) - Gawryś, Farian, Borycki, Krawczyk - Chwała, Sudy, Koczot, Siudak (46 D. Ferens) - Gaweł (75 Grosicki), Wójciak.
Klimontowianka do przerwy przegrywała 1:2, ale w drugiej połowie zdobyła trzy bramki i zapewniła sobie zwycięstwo w spotkaniu z Moravią. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Karol Wójciak.

Nidzianka Bieliny - Zryw Łopuszno 9:0 (5:0), Satro 15, 25, 60, Bochniak 19, 42, 51, Adamczyk 31, Mateusz Pindral 73, Marcin Pindral 90.
Nidzianka: Iwan - Gałka (60 Maciejski), Mateusz Pindral, Banasik, Marcin Pindral - Kraj, Adamczyk, Kowalczyk, Bąk (46 Sito) - Satro, Bochniak (65 Olejarczyk).
Zryw: Kumański - Picheta (60 Serafin), Głowala, Wilk, Ja-rząb - Urbańczyk, Soboń, Kmiecik, Grzegorczyk - Niebudek, Gałęzowski.
- Pierwszą sytuację miał Zryw Łopuszno, której nie wykorzystał. Później to my mieliśmy przewagę. Wynik odzwierciedla to, co działo się na boisku - mówi Andrzej Wiącek, trener Nidzianki Bieliny.

GKS Rudki - Sokół Rykoszyn 3:5 (3:4), Kosmala 25 z karnego, Borowiec 30, K. Kowalski 35 - Stańczyk 2, Kleszcz 15, 72, Domagała 22, S. Wijas 42.
GKS: Rafalski - Łekek, Ł. Kowalski, Bassa (20 P. Wiącek, 80 M. Wiąsek), Dawidowicz - Kosmala (70 Graczak), Wojcie-chowski, Borowiec, D. Kowalski - K. Kowalski, Piekarz (60 Wójcik).
Sokół: Sroka - Sidło, Poddębniak (46 M. Wijas), Ł. Szy-mański, M. Włodarczyk - Stańczyk (85 Pakuła), Domagała, P. Szymański, Król (46 Podgórski), S. Wijas - Kleszcz (78 Sornat).
- Pierwsza połowa to był taki świąteczny wesoły futbol, strzeliliśmy cztery bramki, a straciliśmy trzy. W drugiej połowie zagraliśmy konsekwentnie w obronie. Udało nam się zdobyć piątą bramkę i zainkasować komplet punktów - mówi Paweł Wi-jas, trener Sokoła Rykoszyn.
LZS Samborzec - Koprzywianka Koprzywnica 2:4 (0:3), Zych 56 z karnego, Szymański 63 - Kiliański 25, Ł. Pyszczek 32, Nasternak 43 z karnego, Kruczek 80.
Samborzec: Lamch - Kulczycki (78 Dąbrowski), Zięba, Surowiec (46 Gąsiorek), Grądziel - Szymański, Kanios, Gawroński, Zbyrad - Trześniewski, Zych.
Koprzywianka: Grdeń - Chmielowiec, Nasternak, Ryński, A. Piątkowski - Zwolski (50 S. Pyszczek), Gach (60 Kruczek), Mrozik (85 Oszczudłowski), Krakowiak - Kiliański, Ł. Pyszczek.
- Do przerwy mieliśmy wyraźną przewagę, w drugiej połowie straciliśmy dwa gole, ale mieliśmy atuty w ofensywie i skutecznie skontrowaliśmy gospodarzy. Po zwycięstwie w meczu derbowym w dobrych nastrojach spędzimy święta - mówił po spotkaniu z LZS Samborzec Łukasz Pyszczek, grający trener Koprzywianki. W dużym stopniu przyczynił się do zwycięstwa swojej drużyny - zdobył bramkę, zaliczył asystę i wywalczył rzut karny.

Zenit Chmielnik - Wicher Miedziana Góra 0:1 (0:1), Michal Sobczyk 21.Zenit: Chudzik - Waluś, Pietryka, Cielibała (80. Pająk), Radomski, Osman, Rogala (46. Zadorski), Nędza, Ogórek (60. Radwański), Kołdras, Gwarek (75. Buras).
Wicher: Gasiorowski - Foks, Śliwa, Siedlarz (74. Łukasiewicz), Wałek, Czyż (89. B. Koza), Spyra, Tkacz (62. Skrobot), Sobczyk, S. Koza, Wrona (84. Piotrowicz).
Wicher odniósł zasłużone zwycięstwo, choć w drugiej połowie gospodarze przeważali i mieli wiele okazji by wyrównać. Jedyna bramka padła po prostopadłym podaniu Wrony, po którym Sobczyk znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i nie zmarnował okazji.

Astra Piekoszów - OKS Opatów 6:1 (3:0), Szymon Hajduk 15, 50, Marcin Zychalski 23, 37, 78, Marcin Śladkowski 63 - Dawid Gardynik 90.
Astra: Trela (46. R. Marek) - Banaś, Rówiński, Karbownik, D. Marek (46. Jaroszenko), K. Marek, Śladkowski, Gębski (70. Mularczyk), Szymoniak (55. Wijas), Zychalski, Hajduk.
Opatów: Mikosa (46. Durlej) - Gardynik, Łowicki (46. Wasilewski), Curyło, Nowacki, Czaja, K. Dziadowicz, M. Dziadowicz (46. Domurad), Rusak, Fraszczyk, Frańczak (46. Cybula).
Młody zespół z Opatowa miał niewiele do powiedzenia w konfrontacji z dobrze dysponowanymi graczami Astry. Na dodatek słabo spisywali się obaj bramkarze gości.

Unia Sędziszów - Victoria Skalbmierz 4:0 (2:0), Grzegorz Matelski 22 z karnego, Grzegorz Samburski 37, Damian Żebrowski 52, Wojciech Zapalski 77.
Unia: Otręba - Żebrowski, Krupa, Surówka (46. Zasada), Chuptyś, Cielebała (70. Brożek), Matelski (61. Surdel), Zapalski, Bratek, Szota (79. Kornobis), Samburski.
Victoria: Pałaszewski - Idziak, Karpiński, Włudarz, Stal-mach, Pszczoła, Szostak, Ciekalski, Rechowicz. Kwiecień, Łakota.
Unia odniosła pewne zwycięstwo przerywając passę Victorii, dla której była to pierwsza porażka w rundzie wiosennej. Swój dorobek bramkowy poprawił najlepszy strzelec klasy okręgowej Grzegorz Samburski, który ma już na koncie 17 trafień.

Jandar Bodzechów - Sparta Dwikozy 1:0 (1:0), Piotr Mazepa 39.
Jandar: Kruzel - Wacker, Kijanka, Zieba, Sarna, Dynarek, Aras (78. Kostrzewa), Gruszka, Ćwik (68. Cieślik), Kosowski, Mazepa.
Sparta: Boduła - B. Lebida, Bidas, Drożdżal, Orawiec, M. Lebida (72. Bijak), Mazur, Boleń, Zajder, Hołody (83. Maziarz).
Dobry mecz obejrzeli kibice w Bodzechowie, a jednobramkowe zwycięstwo gospodarzy w pełni oddaje przebieg wydarzeń na boisku. Zwycięską bramkę dla Jandaru zdobył w 39 minucie Piotr Mazepa. Po przerwie obydwie drużyny miały sytuacje do zdobycie bramki, ale napastnikom brakowało skuteczności. Sparta ambitnie atakowała do końca, ale mimo że kilka razy udało się napastnikom z Dwikóz przedrzeć skrzydłami, to defensywa Jandaru zawsze w porę zażegnywała niebezpieczeństwo.

W następnej kolejce, 30 kwietnia:Moravia - Jandar (0:0), Sokół - Unia (1:7), Zryw - Samborzec (2:2), Victoria - Astra (2:2), Sparta - Rudki (0:2), Wicher - Klimontowianka (1:1), Koprzywianka - Zenit (0:0), Opatów - Nidzianka (0:0).
Najlepsi strzelcy: 17 - Grzegorz Samburski (Unia), 16 - Sebastian Wijas (Sokół), Marcin Zychalski (Astra), 14 -Seweryn Koza (Wicher), 11 - Wojciech Jagodziński (Zenit), 10 - Marcin Madejski (Klimontowianka), Paweł Kołdras (Zenit).