VII Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych - ZSTiO Sandomierz piąty

Kamil MARKIEWICZ
Zespól Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Sandomierza zajął piąte miejsce w VII Mistrzostwach Polski Szkół Budowlanych rozgrywanych w Kielcach. Fot. Kamil Markiewicz
W poniedziałek i wtorek w Kielcach rozgrywane były VII Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych w halowej piłce nożnej chłopców - VII Memoriał Henryka Sękowskiego. W zawodach wzięła udział reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Sandomierza, która zajęła piąte miejsce.

W pierwszym dniu turnieju sandomierska drużyna rywalizację rozpoczęła w grupie B, w której zwyciężyła wszystkie spotkania i z kompletem zwycięstw awansowała do wtorkowego finału, w którym drużyny walczyły o miejsca 1-6. W drugim dniu zawodów drużynie z Sandomierza nie szło już tak dobrze. Zespól Szkół Technicznych i Ogólnokształcących przegrał wszystkie cztery spotkania i ostatecznie mistrzostwa zakończył na miejscu piątym. Sandomierska drużyna poprawiła piętnastą pozycję zajętą VI Mistrzostwa Polski Szkół Budowlanych przed rokiem.

Wyniki sandomierskiego zespołu w grupie B: ZSB-T Stargard Szczeciński - ZSTiO Sandomierz 0:2, ZSP 6 Ruda Śląska - ZSTiO Sandomierz 0:4, ZSBiO Biłgoraj - ZSTiO Sandomierz 0:1.

1. ZSTiO Sandomierz 3 9 7-0
2. ZSB-T Stargard Szczeciński 3 3 4-4
3. ZSP 6 Ruda Śląska 3 3 2-6
4. ZSBiO Biłgoraj 3 3 1-4

Wyniki meczów drużyny z Sandomierza o miejsca 1:6: ZSTiO Sandomierz - ZSB Poznań 0:2, ZSP 1 Kielce I - ZSTiO Sandomierz 7:1, ZSB Chemobudowa Kraków - ZSTiO Sandomierz 2:1, ZSB Mielec - ZSTiO Sandomierz 3:1.

Klasyfikacja końcowa: 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 z Kielc - drużyna I, 2. Zespół Szkół Budowlanych z Poznania, 3. Zespół Szkół Budowlanych z Mielca, 4. Zespół Szkół Budowlanych "Chemobudowa" z Krakowa, 5. Zespól Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Sandomierza, 6. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych z Stargardu Szczecińskiego, 7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 6 z Rudy Śląskiej, 8. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 z Kielc - drużyna II, 9. Zespół Szkół Zawodowych z Góry Kalwarii, 10. Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących z Biłgoraja, 11. Zespół Szkół Inżynierii Środowiska i Usług z Elbląga, 12. Zespół Szkół Budowlanych z Mielca, Zespół Szkół Budowlanych z Radomia.