Vive Targi Kielce cudem zremisowało i jest w najlepszej czwórce!

PK
Po dramatycznej pogoni piłkarze ręczni Vive Targi Kielce zremisowali z Kar-Do Gdynia 29:29 i awansowali do najlepszej czwórki rozgrywanego w Stadnickiej Woli koło Końskich finału mistrzostw Polski juniorów.

Do zajęcia drugiego, premiowanego awansem miejsca kielczanom wystarczał w dzisiejszym meczu remis. Ale do ostatnich minut meczu z Kar-Do Gdynia nic tego nie zapowiadało, bo rywale cały czas wygrywali.

- Przez cały mecz przegrywaliśmy. W 49 minucie sześcioma bramkami (19:25), w 52 minucie czterema (23:27), a na półtorej minuty przed końcem jeszcze trzema, 26:29 - relacjonował kierownik kieleckiej drużyny Wojciech Partyka. - W ostatnich minutach chłopcy zagrali z niesamowitą ambicją, jakby trzeba było komuś wyrwać serce, to by to zrobili. Już dawno nie przeżyłem takiej niesamowitej końcówki meczu! - dodał.

Aby rzucić rywalom trzy bramki, zawodnikom z Kielc wystarczyło ... 40 sekund! Na 29:29 wyrównał Marcel Barczewski, a przez ostatnie 50 minut piłkę mieli gdynianie. Nasi zawodnicy umiejętnie jednak bronili bezcennego remisu. Kilka sekund przed końcem zawodnik Kar-Do oddał rzut, ale po bloku piłka wpadła w ręce bramkarza Kamila Buchcica, który był jednym z bohaterów ostatnich minut meczu, broniąc wcześniej w kilku bardzo trudnych sytuacjach.

W pojedynku o finał dojdzie do świętokrzyskich derbów - w piątek o godzinie 18 Vive Targi Kielce zmierzy się z KSSPR Końskie, które wygrało drugą grupę eliminacyjną.

Vive Targi Kielce - Kar-Do Gdynia 29:29 (12:18)
Vive Targi Kielce: Buchcic, Barański - Pękalski, Wróblewski 12, Pióro 3, Fugiel 3, Hady 3, Zimoch 1, Barczewski 5, Zdrojkowski, Papaj 2.